Ako vybrať pohodlné kreslo

Rozhodli ste sa vybrať si nové kreslo do obývačky? Potom pravdepodobne váhate a neviete, či staviť na kreslo, ktoré je po vzhľadovej stránke dokonalé, alebo či radšej staviť na rozkladacie kreslo, ktoré spĺňa stopercentný komfort a pohodlie. Pri výbere kresla by sa malo vsádzať predovšetkým na pohodlnosť. Ak kreslo nebude pohodlné, nikto na ňom sedieť nebude a bude teda len akýmsi doplnkom interiéru.

Aké existujú typy kresiel?

Pokiaľ si nie ste istí tým, aké kreslo si chcete domov priviezť, oplatí sa zoznámiť sa najskôr s jednotlivými tipmi kresiel. Existujú kreslá pre vášnivých čitateľov. Také kreslá sú nadmieru pohodlné, aby na nich čitateľ vydržal sedieť aj dlhé hodiny. Do tejto kategórie patrí napríklad dnes veľmi obľúbený a moderný „ušiak“, ktorý sa dá dnes zakúpiť v rôznych farebných kombináciách.

Existujú taktiež kreslá pre náruživých divákov, ktoré sú určené predovšetkým na leňošenie pri televízii. Väčšinou sú tieto kreslá dobre polohovateľné, nohy je možné mať pohodlne hore. Niektoré časti týchto kresiel môžu byť dokonca vysúvacie alebo vyklápacie.

A potom tiež narazíte na spomínané rozkladacie kreslá, ktoré si obľúbia predovšetkým hostia. Ľahko sa rozloží a hneď je z nich posteľ, na ktorej sa hosť skvele vyspí.

Kreslá sa vyberajú podľa materiálu

Kreslá sa však nevyberajú iba podľa ich typov, ale taktiež podľa materiálu, z ktorých sú vyrobené alebo ktorými sú pokryté. Materiál by mal byť nielen esteticky pôsobivý, ale predovšetkým by mal byť príjemný na dotyk. Len tak na kresle vydržíte sedieť celé hodiny. Materiál však zároveň musí byť odolný a ideálne prateľný alebo dobre čistiteľný.

Aktuálne sa stretnete s kreslami, ktorých poťah je vyrobený z textilu, kože, taktiež z ekokože. Najpohodlnejšie sú klasické textilné kreslá, ale zase kožené kreslá sú známkou luxusu, aj keď starostlivosť o ne je krapet náročnejší. Je to ako robiť rozhodnutie vo výbere prestieradla pre deti a rozhodovať sa medzi designom, pohodlím a praktickosťou.