Ako účinne posilniť našu imunitu?

Každý deň nás na každom rohu čakajú vírusy a baktérie, proti ktorým by sme sa mali vedieť brániť. Bohužiaľ bránenie sa a odolávanie je niekedy zbytočné a už z počiatku prehranej, keď máme slabú imunitu. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí majú slabý imunitný systém, teda ľahko podľahnete takmer každému ochorenia, mali by ste s tým niečo robiť. Prinášame vám pár účinných rád a tipov, ktoré vám pomôžu váš imunitný systém posilniť.

Dneska nájdete na internete mnoho tipov a rád, ktoré vám údajne majú pomôcť s vaším imunitným systémom. My sme vám vybrali tie najúčinnejšie a najefektívnejšie, ktoré skutočne fungujú. Posilnenie imunitného systému tak už nebude žiadna veda!

Konzumujete dostatočné množstvo vitamínov?

Mnoho ľudí nestíha počas svojho hektického dňa jesť ovocie a zeleninu. To je tá najväčšia chyba, aké sa môžete dopustiť. Ak nestíhate jesť ovocie a zeleninu, nemôžete sa čudovať tomu, že váš imunitný systém je slabý.

V ovocí a v zelenine je najväčšie množstvo vitamínov, ktoré dokonale chránia náš organizmus pred vírusmi a baktériami, ktoré na náš číhajú vonku. Dbajte teda na pravidelný a dostatočný prísun vitamínov. Najviac vitamínov nájdete nielen v domácom ovocí, ako je napríklad jablko, ale aj v tom exotickom ovocí, ktoré ochladzuje náš organizmus. Skvelým zdrojom vitamínu C je napríklad také kivi, ktoré sa považuje za najškaredšiu ovocie vôbec.

Otužujete sa alebo nie?

Posilnenie imunity dosiahneme aj vtedy, ak sa budeme otužovať. Stačí, keď budete chodiť treba plávať do vonkajšieho bazéna v tomto chladnom počasí. Vonkajšie bazény bývajú často vyhrievané, ale prechod je pre telo dosť zarážajúce, čoho ste chceli dosiahnuť. Ak nestíhate plávať, skúste sa sprchovať studenou vodou. Samozrejme nechoďte do studenej sprchy priamo, ale postupne (stupeň po stupni) vodu ochladzujte.