So zubnou pastou za čistými teniskami

Málokto vie, koľko geniálnych vecí máme doma. Väčšinou sa jedná o úplné banálne záležitosti, ktoré bežne používame v každodennom živote. Ani si však neuvedomujeme, aký skvelý môže byť napríklad odlakovač, ktorý nám vždy s istotou zachráni napríklad lodičky. Hlavne na lesklých lodičkách sa nám totiž väčšinou stáva, že ich odrieme a drobné škrabance idú naozaj ťažko dole. Väčšinou ich chceme odstrániť prstami, ale mnohokrát skúšame aj mydlovú vodu, ale to ani zďaleka nezaberá tak, ako odlakovač. Pokiaľ nás škrabance na topánkach trápia, jednoducho odlakovač nanesieme na vatovú tyčinku a odstránime.

Avšak lodičky nie sú ani zďaleka to, čo trápi väčšinu žien, ale aj mužov. Väčšina má totiž problém so stále špinavými teniskami. Biele tenisky sú aktuálne hit, preto také tenisky má dnes naozaj každý. Bohužiaľ však mnoho ľudí sa o nich starať nevie a zašpiní ich skôr, než by sme stihli povedať „švec“. Ak aj vy patríte k tejto skupine, tak sa určite stále pýtate, ako také tenisky vyčistiť aspoň do takej belosti, s ktorou by ste sa už mohli ukazovať na verejnosti. Máme pre vás preto jeden tip, ktorý zaručene funguje rovnako ako odlakovač na lodičky!

Zubná pasta je hotový zázrak!

Každý doma má zubnú pastu. Pokiaľ ju aj vy máte čisto bielu, potom si urobte chvíľku a skúste s ňou vyčistiť topánky. Jednoducho topánky namočte studenou vodou a kefkou so zubnou pastou kúsok po kúsku topánky vyčistite. Ak sa vám budú zdať topánky stále špinavé, pridajte na pastu trochu jedlej sódy, ktorá už potom stopercentne vyčistí bežné nečistoty. Topánky potom opäť umyte pod studenou vodou. Ak by ste k paste pridali sódu, potom to nechajte chvíľku zaschnúť na slniečku, nech sa sóda dokonale vstrebe, a potom ich umyte. Topánky síce nikdy nebudú čisté ako nové z obchodu, ale ich belosť vám doslova vyrazí dych. Prečo to teda neskúsiť?

To isté funguje aj so šnúrkami. Pokiaľ vo vode rozpustíte pastu a pridáte trochu sódy a potom do misky s touto zmesou šnúrky namočíte napríklad cez noc, potom vás hneď z rána prekvapí ich stopercentnú belosť.