Čo chystá MCU? Filmy, ktoré čoskoro zamieri do kín

Ste nadšeným filmovým fanúšikom? Milujete sledovať filmy, či už novšie alebo staré dobré klasiky? Či už patríte k tej alebo k tej skupine, pravdepodobne milujete filmové zábery zo štúdia Marvel. Práve tieto snímky sa radí k najvýnosnejším filmom, tiež sú divácky najobľúbenejšie. Nadchádzajúce filmy sú všetky súčasťou predĺžené zmluvy medzi spoločnosťami Marvel a Sony, pričom by mali tvoriť špeciálny Spider-Manovský vesmír. Navyše jednotlivé snímky čoskoro zamieri aj do českých kín.

Morbius

Dátum premiéry: 31. júla 2020

Morbius rozpráva príbeh Dr. Michaela Morbia, ktorý sám seba premení nešťastnou náhodou v upíra, keď sa snažia vyliečiť zo vzácnej krvnej choroby. Hoci Morbius spravidla funguje ako Spider-Manov nepriateľ, je občas tiež chápaný ako antihrdina. Film bude uverejnený 31. júla 2020 a titulnú úlohu Morbia stvárni Jared Leto.

Venom 2

Dátum premiéry: 2. októbra 2020

Prvý Venom bol nečakaným úspechom, ktorý preukázal, že samostatný Spider-Manovský vesmír nie je tak hlúpy nápad, ako si veľa ľudí sprvu myslela. V pokračovaní sa opäť vráti Tom Hardy ako Eddie Brock / Venom a postaví sa proti sériovému vrahovi známemu ako Carnage. Filmu sa dočkáme 2. októbra 2020.

Kraven the Hunter

Dátum premiéry: neznáme

Ďalší film, na ktorom sa údajne pracuje, sa točí okolo Kraven, ruského imigranta, ktorý chce byť známy ako najlepší žijúci lovec na svete. Scenárista snímke Richard Wenk v rozhovore vyhlásil, že vo filme sa mihne aj Spider-Man.

Black Cat and Silver Sable

Dátum premiéry: neznáme

Počiatočná fámy naznačovali, že tieto dve postavy sa objaví v spoločnom filme, ale najnovšie správy prezradili, že každá hrdinka dostane svoj samostatný film. O filmoch inak doposiaľ nie je nič známe a zatiaľ sa ani neobsadili hlavnej úlohy.

Spider-Man 3

Dátum premiéry: 16. júla 2021

Sony môže vyrobiť len určitý počet filmov o Spider-Manových zloduchovia, než dôjde rad na samotného Spider-Mana, nemyslíte? Skôr alebo neskôr sa Spider-Man bude musieť niektorému z antihrdinov postaviť, až nad sebou stratí kontrolu (Čierny Peter by mohol padnúť na Venoma). Napriek tomu sa však dočkáme aj jeho samostatné, v poradí už tretí (a pravdepodobne posledný) sólovky. Nie je potvrdené, o čom film bude, ale to nezabráni Petrovi Parkerovi v tom, aby sa objavil aj v ďalšom tímovom snímke Avengers, ak bude nejaký.