Ako pracovať s bábätkom

Dnes je nutné často pracovať aj s bábätkom. Možno ste sa rozhodli, alebo ste boli okolnosťami prinútení začať pracovať aj s dieťaťom. Pôjdete síce dosť náročnú cestou, príde na rad aj odsúdenie od ľudí z okolia, a asi si aj priplatíte za stráženie. Existuje aj coworking pre ženy. Coworkingová centra nie sú určené iba mladým a bezdetným ženám. Sú tu aj špeciálne centrá pre matky. Tu je možné pracovať a vaše dieťa vám pri tom aj pohlídají.I s tým veľmi hodným a nenáročným bábätkom sa nepracuje vôbec ľahko. Treba počítať s tým, že vás bude dieťa rušiť pri práci a nebudete sa sústrediť tak, ako by ste chcela. Treba sa poobzerať po stráženie. Môže to byť aj zariadenie, ktoré sa špecializuje na tieto činnosti. Čím máte mladšie dieťa, a chcete ho niekam nechať umiestniť, tým je situácia oveľa ťažšie.

Vezmite si pestúnku

Jednorazové stráženie na večer zoženiete pre svoje dieťa asi aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, hľadať ale dlhodobú dobrú pestúnku je naozaj oveľa náročnější.Vaše nová profesionálna opatrovateľka poskytne bábätku potrebnú osobnú starostlivosť, ale zaťaží to súčasne aj váš rozpočet. Pestúnku možno hľadať prostredníctvom profesionálne agentúry, vo facebookovej skupine alebo na špecializovaných webových stránkach. Opatrovateľka, ktorá sa vám deň čo deň od rána do večera stará o dieťa, musia mať odporúčanie a musí ísť o preverenú pestúnku. Môžete sa snažiť nájsť pestúnku prostredníctvom nejakej agentúry. Treba sa však opýtať, či uchádzačky budú aj upratovať a starať sa o domácnosť. Od toho sa odvíja aj ceny. Zohnať pestúnku prostredníctvom oficiálnej špeciálnej agentúry vás ale bude stáť oveľa väčšie peniaze, než keď si budete nejakú pestúnku zháňať sami. Hodina stráženie sa pohybuje okolo 200 korún.

Jasle súkromné ​​i obecné

Ak nemáte babičku vlastné, môžete si zaobstarať adoptívny babičku, čo je veľmi prínosné pre obe strany.Pokud sa rozhodnete treba pre jasle, dá sa aj výrazne ušetriť. Vaše dieťa tu ale nebude to jediné, o ktorej sa bude opatrovateľka starať. Bude musieť strážiť ešte niekoľko ďalších. Dnes starostlivosť o deti v jasliach zaisťujú súkromníci alebo obce. Prevádzka jaslí je síce dosť nákladný, ale obecné jasle stojí zlomok toho, čo vás budú stáť tie soukromé.Za celodenné stráženie v obecných jasliach zaplatíte asi 2 500 korún v obci trvalé bydlisko. Ak v obci trvalé bydlisko nemáte, zaplatíte 5 000 až 7 000 korún. V súkromných jasliach 11 000 korun.V obecných jasliach berú deti od 6 mesiacov, súkromné ​​jasle berú deti už od 3 mesiacov. Nenechajte sa odradiť a rozhodne to skúste.