Antistresové maľovanky – ako na rozmývání?

Tiež vás pohltil trend antistresových maľovaniek pre dospelých? Ste však zatiaľ len začiatočníci, ktorí si nevie rady s množstvom zaujímavých vecí, napr. S rozmýváním pasteliek? Ktoré pastelky sú pre tento účel najvhodnejší? A je lepšie použiť bežný štetec alebo ten, ktorý je možné naplniť vodou?

výber pasteliek

Pretože dospelácke maľovanky vo svete momentálne frčí, je možné objaviť na trhu obrovské množstvo rozmanitých výtvarných potrieb, ktoré sa na túto oblasť špecializujú. Len akvarelových pasteliek môžete nájsť na slovenských i zahraničných weboch neúrekom! Existuje vskutku veľké množstvo druhov. A pre vás by samozrejme bolo najvhodnejšie skĺbiť kvalitu s rozumnou cenou. Takže aké vybrať a podľa čoho sa rozhodovať?

Za synonymum najvyššej dostupnej kvality platí obvykle pastelky značiek Faber-Castell a Derwent. K najpoužívanejším patrí Derwent Inktense s výraznými farbami. Možno ich používať aj nasucho, avšak až po rozmytia vyniknú ich možno až príliš výrazné odtiene. K tomu nesmiete zabudnúť pripočítať poštovné. Ešte drahšie sú však vysoko kvalitné akvarelové pastelky Faber-Castell Albrecht Dürer. Ďalej sa predávajú po šesťdesiatich a sto dvadsiatich kusoch.

Je zrejmé, že ak ste vo svete maľovaniek ešte len začiatočníkov, ktorí si stres nechcú privodiť, ale naopak sa ho zbaviť, zamierite cenovo niekam ktorej. Našťastie má trh niečo výhodného aj pre vás! Pastelky Koh-i-Noor Mondeluz! Vzhľadom k tomu, že po výrobkoch tejto značky rapídne stúpol dopyt, zvýšila sa aj ich cena, stále však zostáva v medziach znesiteľnosti. Sedemdesiat dva kusov týchto spoľahlivých pasteliek s výraznými odtieňmi môžete obdržať v kamennom obchode za cenu 389 Sk, upokojíte sa s krabicovým balením. Plechová kazeta vyjde samozrejme drahšie, nie je však vôbec nutná. Krabica je kvalitný a skrýva v sebe popri pasteliek tiež dve strúhadlá a tri štetce rôznych veľkostí. Začiatočníci teda môžu rovno začať s kreslením a následným rozmýváním