Ako nosiť minisukne? Trendy na rok 2022

Keďže teplota vonku pomaly, ale isto stúpa, mnohí z nás vyťahujú zo šatníka sukne. Aké sú trendy na tento rok? Hovorí sa, že v čase krízy letia sukne po členky, ale najväčším trendom tejto sezóny sú minisukne. Zďaleka neplatí, že krátke sukne nad kolená sú určené len pre mladé dievčatá so štíhlou postavou. Musíte si však vybrať ten správny.

Zlatý stred

Túto sezónu zabudnite na volány a rozšírené strihy, ale aj na priliehavé puzdrové sukne. Vyberte si taký, ktorý obopína boky a potom sa mierne rozširuje. Nevyberajte si ani príliš krátku sukňu, najmä ak ste vyššej postavy. Ideálna sukňa sa končí približne desať centimetrov nad kolenami. Kratšia sukňa by mohla vyzerať lacno.

Neexperimentujte s farbami, túto sezónu sú hitom pastelové a neutrálne farby. Čiernou, tmavosivou alebo námorníckou modrou farbou nič nepokazíte. Ak nemáte chuť na klasické džínsové sukne, vyberte si čo najtmavšie a bez zbytočných ozdôb. Roztrhané lemy, vybielené miesta a falošné roztrhnutia z vás urobia školáčku z minulého desaťročia.

Športové, ležérne a elegantné

S čím kombinovať minisukňu? Absolútnou jednotkou sú dlhé nezapnuté kabáty a trenčkoty, ktoré vás ochránia aj počas chladných dní bez toho, aby vám zakrývali nohy. Skvele budú vyzerať aj pletené svetre v béžovej alebo krémovo bielej farbe. Ak dávate prednosť športovému vzhľadu, oblečte si vzorované polo alebo voľnú mikinu s výstrihom a jednofarebnú sukňu.

Pokiaľ ide o topánky k minisukni, môžete si obliecť prakticky čokoľvek od tenisiek až po vysoké čižmy. Ak si vyberiete nízke topánky, ponožky by nemali siahať vyššie ako členky. Zabudnite na vysoké podpätky, hoci vyzerajú zvodne a sexi, v kombinácii s minisukňou sú príliš veľké. V móde sú vysoké, kvalitné šnurovacie topánky alebo jednoduché béžové čižmy bez ozdôb, ktoré najmä v kombinácii s ľahkou sukňou a topom opticky predĺžia nohy.