Aké boty tvoria základ dámského botníka?

Všetky ženy milujú topánky a ty, ktoré tvrdia opak, tak len neříkají úplnú pravdu. Boty sú jednoduché, čo ženy potrebujú a čo pravidelne prichádzajú, aj keď sa jedná o nič lacného. Boty sa skutočne hodí k tomu najdražšímu, čo môžu ženy získať, ale ak si ich nekupujú denne, môžu si to dovoliť. Ženy sa väčšinou zameriavajú na aktuálne módne trendy, ale nepostačujú na to, čo v botníku musí byť. Otázkou je, čo tvoria základ dámskeho botníka? 

Jarní obuv 

Každé ročník si vyžaduje vlastné obuv, každý ročník udáva minimálne jeden typ obuvi, ktorý tvorí základňu žien. Jaro si vyžaduje obľúbené tenisky, ktoré ženy vlastnia hned v niekoľkých prevedeniach. Tenisky sú najpohodlnejšie obuvi, ktoré máme na nohách. K tomu nie je nutné povedať dvakrát, to si si uvedomuje každý z nás. Jaro je však plné dešťů, preto je nutné ich vlastniť aj kotníkovou obuv alebo holínky, ktoré využijeme nielen v lete, ale aj na podzim. 

Letní obuv 

Najbohatší na boty je leto. Počas leta môžeme nosiť nielen jarné tenisky, ale tiež potrebujeme mať veľkú zásobu obuvi, ktorá takzvaně „dýchá“. Jaro je typické obdobie roka, ktoré je plné potících s ľuďmi a zapáchajúcimi nohami. Aby nohy nezapáchaly, je nutné nosiť takú obuv, ktorá je otvorená. Jsou to napríklad žabky, ale pred rokom sa nahradily nazouváky, ďalej sú sandále, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dámskych botníkov. A tiež nesmieme zabávať na lodičky, bez ktorých bychom nemohli do spoločnosti. 

Podzimní obuv 

Dalo by sa povedať, že podzimné obuv je ta rovnaká, ktorú nosíme na jar. Tieto dve sezóny si vyžadujú obuv rovnakú. Zatímco na začiatku uprednostňujeme spíše kotníkové topánky, na podzim preferujeme holínky, ktoré sa stávajú opäť súčasťou základov každého dámskeho botníka. Upozorňujeme, že dievčatá nie sú len vysoké a siahajú až k kĺbom, ale sú tiež nízke, ležiace tesne nad kotníkmi. 

Zimné obuv 

Základom dámskeho botníka je aj zimné obuv, konkrétne kozačky. Bez kozaček ženy nedajú v zimě ani krok, pretože to je jediná obuv, ktorá zdôrazňuje ich ženskosť, je však dostatočne teplá a chráni ich pred chrznutím.