Ako na dokonale lesklé okná?

Nadchádzajúcom ročnom období tiež prichádza chvíľa, kedy treba začať dom upratovať po dlhej zime. So odchodom zimy prichádza na rad umývanie okien, čo je aktivita, ktorú nie všetky ženy milujú. Občas sa stane, že páni urobia nejaký prešľap, ktorý si umývaním okien vyžehlí, ale naozaj sa nemožno spoliehať na to, že muž urobí nejaký krok bokom. Pokiaľ sa chystáte na umývanie okien, máme pre vás niekoľko tipov, ako na to.

Umývanie okien je naozaj jeden veľký oriešok. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí majú okien v dome viac, je to asi najhoršia činnosť patriaca do veľkého jarného upratovania. Pokiaľ v súčasnej dobe premýšľate nad tým, ako tento rok umyť okná k úplnej dokonalosti, že sa budú naozaj len lesknúť, máme pre vás niekoľko tipov. Vyskúšajte ich!

Už ste si zaobstarali vysávač na okná?

Aj keď to znie seba viac smiešne, naozaj existujú takzvané vysávače na okná, ktoré dnes nestojí veľa. S nástavcami a nástavnou tyčou kúpite kvalitný vysávač na okná okolo tisíc koruny. V súčasnej dobe drvivá väčšina ľudí váha nad kúpou tohto pomocníka, ale rozhodne neváhajte. Umývanie okien naraz vďaka nemu nie je otázka niekoľkých hodín, ale len niekoľko minút.

Stačí len okná umyť, vodu potom vysávač vysaje a zároveň okná dokonale vyleštia. Je to naozaj záležitosť iba pár minút, preto sa oplatí do vysávača investovať.

Keď túžite po väčšom lesku

Pokiaľ vám však nestačia okná tak lesklé, ako ich vyleští spomínaný vysávač, odporúčame na okná naniesť octový roztok, teda vodu zmiešanú s octom. Ide o skvelého pomocníka, ktorý nestojí veľa a väčšinou ho máme doma v kredenci. Ocot síce bude chvíľku zapáchať, ale rozhodne nezanechá na oknách šmuhy. Môžete ho teda na okná naniesť a buď ich následne vyleštíte, alebo opäť prejdete vysávačom, ktorý, ako už bolo spomenuté, je skvelou investíciou.