Ako bude vyzerať moderná kuchyňa v roku 2022?

Plánujete sa pustiť do rekonštrukcie kuchyne? Určite nestojíte o to, aby ste ju museli renovovať zase o pár mesiacov. Preto sa pozrite do časopisov o bývaní a naštudujte si aktuálne módne trendy. Alebo lepšie – trendy budúceho roka. Čo konkrétne sa dostane budúci rok do popredia a ako konkrétne bude vyzerať moderná kuchyňa v roku 2022?

Ostrovček stále stredom kuchynského kúta

Ste práve pri kreslení vašej budúcej kuchyne? Nezostávajte iba pri tradičných skriniach, ktoré po postavení vyplníte riadom a ďalšími nenahraditeľnými pomocníkmi. Nezabudnite zakresliť aj ostrovček, ktorý aj v budúcom roku bude dominantou kuchynského kúta.

Ostrovček nemusí byť nijako veľký ani priestranný, nakoniec sa však stane tým najpraktickejším, čo v kuchyni budete mať. Keď do neho umiestnite rýchlovarnú kanvicu, nezabudnite nad neho inštalovať aj silný digestor, ktorý bude predchádzať ulepenej, mastnej ploche.

Betón hrá prím

Samotný vzhľad kuchynských liniek sa každým rokom trochu líši. Zatiaľ čo vlani sa do popredia dostalo hlavne biele spracovanie (ideálne lesk), tento rok sa dominantou stala čierna kuchyňa, ktorú doplnili drevené úchytky, kovové stolové podnože pri barových stoličkách, aj čierne dvierka a masívne pracovné doska.

Rok 2022 sa však bude niesť v znamení kombinácie dreva a betónu. Aj keď sa nový vzhľad kuchyne bude nachádzať v iných cenových výškach, ako biele lesklé lamino, ktoré bolo in vlani, tento trend stojí minimálne za zváženie.

Zemité tóny stále v kurze

Čo sa týka konkrétnych farieb, svoju pozornosť by mal človek upnúť skôr na zemité tóny. Krémovosť sa bude lívať interiérom, to je síce pravda, ale kuchyňa môže byť kombináciou béžovej, zelenej aj tehlovo oranžového odtieňa. Táto nevšedná kombinácia sa človeku doslova vryje pod kožu a zamiluje sa do nej na prvý pohľad, tým si môžeme byť úplne istí.

Moderné kuchyne navyše môžu disponovať mramorom, ktorý ich urobí úplne jedinečné. Opäť sa však jedná o drahší materiál, preto jeho použitie stojí za zváženie.