Ako bez drôtenky odstrániť bežné nečistoty?

Upratovanie domácnosti nám dá niekedy vážne zabrať. Väčšinou upratujeme každý týždeň, a to hlavne v sobotu. Počas sobotňajšieho upratovania samozrejme dáme domácnosť do pucu – vysajeme, vymiešame prach, vyperieme, poprípade vytrieme podlahu. Potom tu sú veľké domáce upratovanie, ktoré spravidla robíme párkrát ročne. Pri týchto upratovaní prezlečieme periny alebo napríklad umyjeme okná. A potom tu sú bežné upratovanie, ktoré robíme dnes a denne. Do tohto upratovania sa radí aj umývanie riadu. Pri každom upratovaní sa môžeme stretnúť s nečistotami, ktoré sa snažíme odstrániť drôtenkami. Lenže o drátěnkách sa všeobecne vie, že ničí povrch umývané veci. Máme pre vás preto zopár tipov, vďaka ktorým zneškodníte bežné nečistoty, ktoré inokedy drhne drôtenkou, pomocou obyčajných produktov v domácnosti.

Ak sledujete Instagram, určite už ste pár týchto tajomstiev odhalili. Pre vás to možno nebude žiadna novinka. Avšak pre niekoho, kto napríklad Instagram nemá, to bude niečo až prekvapivého.

Ako odstrániť popáleninu z žehličky?

Ak často žehlíte a ak sa vám stane, že niekedy vyžehlíte niečo, čo sa skrátka žehliť nemá, môžete si povrch žehličky spáliť. Je to úplne bežná vec, s ktorou sa stretáva väčšina žien. Niektoré ženy si hneď kupujú novú, iné sa snažia popáleninu z žehličky dostať pomocou drôtenky. Lenže keď použijete drôtenku, žehličku si absolútne zničíte. Použite preto soľ. Stačí, keď si na utierku vysypete dve hrste soli a rozohriatu žehličkou po soli prejdete. Potom len inú utierkou soľ z žehličky zotrite a máte postarané. Spáleniny z žehličky hneď zmizne.

Ako odstrániť spáleniny z panvice?

Pri umývaní riadu môžete naraziť na panvicu, ktorá má na sebe dosť spálenín. Ak nepomôže odmočení, bohužiaľ siahnete po drôtenke, ktorá napríklad takú teflónovú alebo nerezovou panvicu úplne zdevastuje. Mali by ste preto siahnuť po citróna. Stačí si nakrájať kolieska citrónu, ktorými prejdete po popáleninách. Potom necháte kolieska priložené na panvici a zalejete to horúcou vodou. Necháte pôsobiť a potom len klasicky umyjete v dreze mokrou špongiou s jarou.