Aj bohatí športujú. Aké športy sú ich najobľúbenejšie?

Premýšľate nad tým, prečo sú bohatí ľudia tak vo forme? Pravdou je, že aj títo ľudia aktívne športujú. Mnohí ľudia sa domnievajú, že chodí na operácie, aby vyzerali skvele, ale nie je to tak. Len teda športujú pod velením trénerov, ktorí im dávajú poriadne do tela. Ostatne športy, ktoré vykonávajú bohatí ľudia, sa líši trochu od športov, ktoré vykonávajú „bežní smrteľníci“. Síce je pravdou, že ak by sme za bohaté brali len hollywoodske celebrity, povedali by sme, že ich obľúbeným športom je beh. Zamerajme sa však na bohatšie jedinca, a síce na milionára a miliardára, ktorí nevykonávajú len tak nejakú športovú aktivitu.

Na úvod treba povedať, že ich finančné možnosti sú trochu niekde inde, preto sa nemôžeme čudovať, že míňa za športy, ktoré toľko stoja.

Golf ako rekreačný šport

O golfu sa hovorí, že je to šport pre bohatých. Stále je to pravda, na druhú stranu golf dnes môže vykonávať aj ten, kto si na to poriadne našetria. Najväčšou investíciou je hlavne vybavenie, veď jedna palice môže vyjsť aj na niekoľko desiatok tisíc korún. Okrem toho sa musí hradiť členstvo v kluboch, do ktorých ako golfisti budete patriť.

Jachta pre doplnenie adrenalínu do žíl

Jachtárčenie je veľmi obľúbený šport bohatých. Samozrejme si ho môže vyskúšať každý, ak si prenajme inštruktora a tiež jachtu. Bohatí však väčšinou majú svoju vlastnú jachtu a svojho vlastného inštruktora, ktorý je s nimi zakaždým, keď sa na jachtu vydávajú. Avšak také jachtárčenie je pre nich skôr doplnenie adrenalínu do žíl, každý potrebuje telu dodať napätie, ktoré je zbaví myšlienok, ktoré si v hlave po celý deň nesú.

Jazda na koni nielen pre ženy

Rovnako tak drahým športom je jazda na koni. Bohatí majú spravidla svojho vlastného koňa a tiež najímajú človeka, ktorý sa im o neho stará. Mnohí sa domnievajú, že jazda na koni je športom pre ženy, ale nie je to tak. Svojho vlastného koňa má nejeden bohatý muž.