6 príznakov, podľa ktorých spoznáte gastroenteritídu

Infekcia, kedy sa v tráviacom ústrojenstve objavia baktérie, je často pôvodcom gastroenteritídy. Viete, ako ju spoznáte? Poďme sa pozrieť na najčastejšie príznaky.

Chuť do jedla zmizla

Ak vás trápi gastroenteritída, zrejme nemáte príliš veľkú chuť do jedla. Nemáte hlad alebo vám dokonca pomyslenie na jedlo spôsobuje pocit nevoľnosti.

Zvracanie a nevoľnosti

Gastrointestinálne ochorenia sa často vyznačujú pocitom nevoľnosti alebo dokonca zvracaním. Nevoľnosť sa stupňuje a človeku sa nepatrne uvoľní, až keď sa vyzvracia. Toto sú varovné príznaky, že sa vo vnútri vášho tela niečo deje.

Hnačka

Problémy so zažívaním sa v mnohých prípadoch vyznačujú aj vodnatou stolicou. Pokiaľ potrebujete toaletu používať častejšie ako obvykle, zrejme u vás prebieha črevná alebo žalúdočná infekcia.

Horúčka

Horúčka, teda teplota, ktorá stúpla nad hodnotu 38 stupňov Celzia, je jasným signálom, že s vašim telom niečo nie je v poriadku. Pokiaľ sa k vyššie spomínaným príznakom pridáva vysoká teplota, je čas navštíviť lekára.

Bolesti a kŕče v bruchu

Silné bolesti v oblasti medzi hrudníkom a panvou často poukazujú na celý rad problémov. Ak sa tieto bolesti vyskytujú súčasne s ďalšími symptómami tu uvedenými, je zrejme niečo v neporiadku s vašim trávením.

Krv v stolici

Možno sa u vás objavuje v stolici tmavšia krv. K jej vzniku mohlo dôjsť pravdepodobne v dôsledku zápalu žalúdka alebo čriev. Bezodkladne vyhľadajte lekársku pomoc.

Včas vyhľadajte lekársku pomoc vo všetkých prípadoch, keď budete pociťovať, že s vašim trávením nie je niečo v poriadku. Lekár určí príčinu vášho stavu a určí vám správnu liečbu. Okrem toho dbajte na to, aby ste pili dostatok tekutín a nezostali dehydrovaní. Odporúča sa tiež jesť v malých dávkach a často. Pomôcť zmierniť príznaky by mohol tiež draslík, zázvor a bazalka.