Zväčšujeme malé byty. Ako na to?

Rozhodli ste sa zväčšiť svoj na prvý pohľad malý byt? Nemusíte nič kopať alebo búrať, len to chce vedieť, ako možno pomocou jednoduchých tipov byt opticky zväčšiť. Naozaj sa nejedná o nič nereálneho, aj malé byty možno opticky zväčšiť tak, že hostia, ktorí u vás dlho neboli a ktorí k vám zavítajú, budú pozerať a hovoriť si, že ste sa asi museli presťahovať do iného bytu, pretože v takto veľkom príbytku ste skrátka predtým nebývali. Áno, aj také myšlienky môžete v ľuďoch vyvolať, ak sa rozhodnete svoj byt opticky zväčšiť vďaka nižšie uvedeným tipom, ktoré sú na nezaplatenie. 

Nepodceňujte osvetlenie 

Dôležité je mať na pamäti to, že osvetlenie je základ úspechu rovnako ako vymaľovanie. U osvetlenie malého bytu je veľmi potrebné, aby sa svetlo rôznymi spôsobmi odrážalo od steny (hlavne, ak do vášho menšieho príbytku nejde prirodzené svetlo). Vďaka odrážejícímu sa svetlu pôsobí byt opticky väčšie, než akým v skutočnosti je. Stojacie lampy sú doslova tabu, lepšie je nechať byt bez svetiel, ktoré sú umiestnené na podlahe. Ideálne je takzvané bodové osvetlenie, ktoré je prenikavé, navyše nezaberie takmer žiadne miesto. 

Aj spotrebiče zaberajú miesto 

Pokiaľ vo vašom malom byte nemáte komôrku alebo miestnosť, kam by ste mohli schovať spotrebiče, odporúčame investovať do menších, ale za to výkonnejších spotrebičov, ktoré nezaberú toľko miesta. Napríklad taký tyčový vysávač s vlastným stojanom je ďaleko praktickejšie a menšie ako klasický vysávač pohodený v rohu. Navyše vyzerá dokonca aj štýlovejšie! Samozrejme je opäť lepšie investovať napríklad v kuchyni do obyčajného malého tyčového mixéra, než aby ste museli investovať do veľkého kuchynského robota, ktorý len zaberá miesto na linke. 

Posuvné dvere šetria miesto 

Tiež sa rozhodnite všetky dvere prípadne vymeniť za posuvné, ktoré nezaberú toľko miesta, navyše sa neotvárajú do miestností, a tak nemusíte riešiť, či v blízkosti niečo je alebo nie je.