Zoznámte sa s tými najdrahšími kabelkami na svete

Milujete kabelky? Máte ich doma hotovú zbierku? Do vašej zbierky by rozhodne mala zavítať tiež jedna z najdrahších kabeliek sveta. Síce si na ňu budete musieť pekných pár rokov šetriť, ale určite na niektorú z nich jedného dňa dosiahnete. Predsa jedna z najdrahších kabeliek sveta nesmie vo vašej zbierke, ktorou sa chválite, kde len môžete, chýbať! Ponúka sa však otázka, aké kabelky sa radia do zoznamu tých najdrahších na svete. Pre odpoveď však nemusíte chodiť ďaleko. 

Kúpiť si jednu z najdrahších kabeliek sveta – to je sen mnohých žien. Avšak tieto ženy si taky uvedomujú, že kúpiť si jednu z najdrahších kabeliek sveta, to je pomerne drahý špás. Mnohé tieto kabelky stojí viac ako bytové jednotky, ktoré si môžeme zakúpiť napríklad v Prahe. Poďme sa pozrieť na kabelky, ktoré sú skutočne radené k tým najdrahším na svete. 

Chanel „Diamond Forever“ Classic 

Jednou z najdrahších kabeliek je kabelka Chanel Classic nazvaná „Diamond Forever“. Ide o limitovanú edíciu (na svete ich existuje len púhych trinásť kusov). Na kabelke sa nachádza viac ako tri stovky diamantov, ktoré sú skoro čtyřkarátové. Nemusíte sa báť, že by vám ramenné popruhy nejako zhrdzavený – tie sú totiž vyrobené z bieleho zlata. A cena tejto kabelky? Tá je odhadovaná na päť miliónov korún. 

Hermes Matte Crocodile Birkin 

Značka Hermes má jedny z najdrahších kabeliek na svete, vypichnúť môžeme napríklad krásnu čiernu kabelku Hermes Matte Crocodile Birkin, ktorá je pomenovaná po britskej speváčke a herečke Jane Birkin. Už ako názov vypovedá, kabelka je vyrobená z krokodílej kože a spona obsahuje krásne biele diamanty (desetikarátové). Cena sa odhaduje na dva a pol milióna korún. 

Hilde Palladino – Gadino Bag 

Ďalšia drahú kabelkou je kabelka Hilde Palladino – Gadino Bag. Jedná sa o kabelku, ktorá je vysadená skoro štyridsiatich diamantmi a sponami z bieleho zlata. Jej cena sa odhaduje na skoro štyridsať tisíc dolárov, teda v hrubom prepočte sa jedná o 775 tisíc korún.