Zaujímavá história plaviek

Tiež patríte medzi ženy, ktoré každý rok plačú vtedy, kedy si musí kupovať nové plavky, a to len preto, že tie, čo sa kúpili vlani, sú out? Skrátka a dobre plavky sa snáď mení najviac zo všetkých kúskov oblečenia, každý rok prídu do módy nové prevedenie a nové strihy, ktorými oživujeme existujúce šatník. Mnohé ženy potajomky dúfajú, že sa móda nijako nezmení a že budú môcť vytiahnuť plavky z minulého roka a ony tak ušetrí pár stoviek korún, ktoré budú môcť investovať do niečoho iného, mnohokrát potřebnějšího a dôležitejšieho. Bohužiaľ ani tento rok sa nedočkáme, aj tento rok sa do módy dostali plavky, ktoré sú pre tento rok špecifické. Než k nim ale dorazíme, spomeňme si najatraktívnejšie plavky minulosti. 

Všetko začalo klasickými, trojuholníčkovými plavkami 

Dalo by sa povedať, že u bikín, teda u dvojdielnych plaviek, sa mení snáď len vrchný diel. K prvým veľmi atraktívnym plavkám, ktoré trhali rekordy v predajnosti patrili klasickej bikiny, ktorých vrchný diel bol tvorený dvoma trojuholníčky, ktoré boli spojené šnúrkou. Spodný diel bol klasického strihu, u mnohých plaviek sa boky dali zviazať šnúrkou. 

Potom prišli na scénu vrchné diely bez ramienok 

Ďalším obrovským hitom boli vrchné diely bez ramienok, ktoré zaručovali perfektnú opálenie. Bohužiaľ tieto plavky nie sú plavkami pre každú ženu. Sú predovšetkým pre ženy väčšieho poprsia, ktorým skrátka padnú ako uliate. Pokiaľ tiež patríte k ženám, ktoré sa pýši krásnym a bujným poprsím, iste také plavky nosíte dodnes. 

Móda dvojfarebných plaviek 

Rok na to sa stala zvláštna vec. Všetky plavky, ktoré ste vlastnili, ste zase mohli vytiahnuť, ale len v tom prípade, že budete kombinovať vrchné a spodné diely. Do módy sa teda dostal trend, ktorý kombinoval rôzne farby a rôzne plavky. 

Pokračovalo to vrchným dielom v podobe podprsenky 

Potom sa do módy dostali také plavky, ktoré vyzerali ako klasická košíčková podprsenka. Mnohé také plavky mali dokonca aj kostice. 

A ako je tomu dnes? 

Dnes sa opäť pýšime inú plavkovú módou. Tento rok sa nesie v znamení obyčajných jednodielnych plaviek, ktoré sú obohatené o volániky. Populárne sú predovšetkým plavky s plastovými krúžkami alebo s retro Visazí.