S úzkymi nohavicami dosiahnete elegancie

Jeseň sa nesie v mene chladnejších rán a nie moc teplých popoludňajšie. Teploty opäť začínajú pomaly, ale isto klesať k zimným hodnotám, čo zapríčiňuje aj zmenu nášho obliekania. Šortky už pomaly upratujeme do šatníkov spoločne s príliš krátkymi a letnými šaty či sukňami. Ďalej schovávame aj žabky, sandálky, a dokonca aj baleríny, ktoré na jeseň nosíme len do konca septembra. Nakupujeme si nové módne trendy, ktoré sa pre jesenné mesiace hodí o niečo viac.

Lodičky patrí medzi najväčšie obľúbenkyne prevažne žien, teda sa nie je čomu diviť, keď ich nosia až do doby, kedy prídu prvé mrazíky. Móda našťastie udala jeden nestarnúci hit, ktorý naše nohy zahreje málinko viac ako lodičky a ktorý taktiež môžeme nosiť k obľúbeným úzkym nohaviciam, bez toho aby sme sa dotkli elegancie. Sú to obľúbené topánky menom oxfordky. Aj s ich pomocou dosiahnete formálneho looku.

Jeseň si totiž doslova žiada o tento štýl. Saká, košele, úzke nohavice a padnúce topánky sú základom ranného outfitu nejednej ženy, a to sa nemusí jednať o sekretárky či iné administratívna pracovníčka. Holt ženy sa chcú ukázať ako dámy hodné obdivu. S týmto lookom tohto dojmu ide dosiahnuť ľahko.

Voľte vhodné farebné kombinácie

Avšak niekedy sa stane, že si ženy nevie rady, pokiaľ sa jedná o farebné zladenie. Veľa žien volí nudné kostýmy, ktoré z nich tvoria dámy o niekoľko rokov starší, než naozaj sú. Zamerajte sa na tmavo modré odtiene, s ktorými nepokazíte žiaden outfit. Úzke nohavice tejto farby ľahko doplníte vypasované košeľou (najmä v bielej alebo svetlúčko modrej či ružovej farbe). Oxfordky voľte do hnedého odtieňa s rovnako farebným pásikom. Sako je iste tiež na mieste, však nie je nutnosťou.

Keď mu nemáte doma hnedý opasok alebo oxfordky, skúste to aj s čiernou. Ani táto farba nie je tabu (to ale neplatí u mužov a ich prípravou na plesovú sezónu – tu sú čierne poltopánky tabu).