Než vyjdete do Brazílie, informujte sa. Prezradíme to najzaujímavejšie

Brazília je miesto, kde možno bohužiaľ na prvý pohľad vidieť obrovské rozdiely medzi bohatými a chudobnými. Aj keď tu podľa štatistík žije najviac miliardárov na svete (alebo sa Brazília nachádza aspoň medzi desiatimi krajinami, kde sa najviac miliardárov nachádza), na druhú stranu cez šesť a pol milióna ľudí žije v tunajších chudobných štvrtiach. Sociálne rozdiely však nie sú to jediné, čo je pre Brazíliu bohužiaľ typické. K typickým rysom Brazília sa radí aj fakt, že tu žije najviac druhov opíc na svete, alebo že tu žije tiež najjedovatejšie pavúk na svete. Po prírodnej stránke je Brazília skutočne veľmi bohatá.

Ak sa práve do tejto krajiny chystáte, pravdepodobne je to kvôli futbalu alebo kvôli tunajšiemu skvelému festivale v Riu, ktorý je každoročným lákadlom pre turistov. Ale možno sa sem chcete pozrieť len tak, pretože vás skrátka láka vidieť ďalší kus sveta.

Či už do Brazílie idete z akéhokoľvek dôvodu, prezradíme vám to najzaujímavejšie, čo o Brazílii môžete vedieť a poznať.

Vedeli ste, že najobľúbenejšie obuvou sú v Brazílii žabky?

Pýtate sa, aká je tu najobľúbenejší obuv? Jednoznačne sa jedná o žabky, ktoré sú naozaj najobľúbenejšie obuvou v tejto krásnej krajine. Predsa len sú žabky pohodlné pri nosení na pláži, tiež sú ideálne obuvou do spŕch. V Brazílii sa však nosia také žabky, ktoré sa nenosia inde na svete. Žabky, ktoré majú svoj pôvod už v starovekom Egypte, majú v Brazílii úplne inú podobu. Sú tu naozaj veľmi populárny, Brazílčania v nich zamieri pokojne aj do luxusnej reštaurácie.

Vedeli ste, že väčšina Brazílčanov sa hlási ku kresťanstvu?

Ak sa pýtate, či je niečo, čo máme s Brazílčania spoločného, ​​potom je to fakt, že sa väčšina Brazílčanov hlási ku kresťanstvu. V súčasnej dobe vzrástol počet kresťanov na osemdesiatpäť percent, za posledných desať rokov ich značne pribudlo. Jedenásť percent obyvateľov sú protestanti, zvyšná sú potom menšiny a tiež pravoslávni.

Vedeli ste, že Brazília je kolískou mnohých domorodých jazykov?

Na území dnešnej Brazílie vzniklo skoro dvesto domorodých jazykov. Oficiálnym jazykom je v súčasnej dobe portugalčina, ktorou hovorí deväťdesiatdeväť percent obyvateľov.