Účesy roku 2017

Čo práve letí? Urobte si na vlasoch uzol s uvoľnenými prameňmi. Letia aj vlnitá ofina, nedbalo a extravagantne zapletený vrkoč alebo jednoduchý uhladený krátky strih. V novom roku je opäť na prvom mieste prirodzený vzhľad. Pokiaľ máte vlnité vlasy, určite je teda nenarovnávajte žehličkou. Naopak, čím vernejšie budete pristupovať k svojej pôvodnej štruktúre vlasov, tým budete aj viac trendy váš účes.

Vracia sa 90. roky, 70. roky 20. roky

Vracia sa napríklad 90. roky, kedy sa nosili rôzne chvosty, copy a tiež drdoly. Nosia sa buď s cestičkou či vyčesané dozadu. Vždy ale dva pramene z každej strany musí byť akoby nedbalo uvoľnené. Štýl 90. rokov tak dnes slávia veľký comeback. Tento účes prispôsobte príležitosti a budete pôsobiť veľmi elegantne. Takto to často nosia treba Gwyneth Paltrow, ktoré vypadáva z drdolu uvoľnený prameň z každej strany, a vyzerá tak veľmi étericky.

Ďalšie retro štýl je zo 70. rokov, kedy sa nosili známej natupírované hojne vlnité vlasy, elegantne sčesané dozadu. Musíte použiť prípravky na objem, vlasy veľmi ľahko natočiť kulmou a pramene pozdĺž svojej tváre natupírovať tiež smerom k temenu. Nakoniec je potrebné pomocou laku účes zafixovať. Taký účes treba často nosia modelka Gigi Hadid alebo hollywoodska star Lauren Hutton. Rovnako tak, ako mal kedysi účes muž, má žena dnes vyzerať tak trochu ako prvorepublikový gentleman. Štylizácia do retra 20. rokov s cestičkou na strane, v mokrom vzhľadu s použitím viac stylingových prostriedkov smeruje k vášmu toužebnému výsledku. Možno ste tak zaznamenali seriálovú herečku Ruby Rose.

Francúzska elegancia či ležérne vrkoč a mikádo

Štýl, ktorý milujú predovšetkým Parížanky, spočíva v úplne prirodzenom odtieni, jemných lokniach minimálne po ramená a k tomu nechýba hustá dlhšia ofina, ktorá je tak veľmi variabilný. Ak sa na ňu necítite, možno ju začesat do strán a zopnúť pinetky. Viete, ako treba vyzerala Dakota Johnson z Päťdesiatich odtieňov šedi? Bez ofiny už si Jian neumítepředstavit.

Zapletené vlasy boli minuloročným hitom a to aj naďalej pretrváva. Pevne upletené tenších copy sú na ústupe a letí tak trochu ledabolo upletené francúzskej copy. Po dopletení je trochu natupírujte pomocou hrebeňa a vytiahnite z neho pokojne pár prameňov. Tak napríklad Jennifer Lawrence prišla tento rok aj ba vysnívaný červený koberec. Vlasy skrátené pod uši alebo k ramenám sú klasickým štýlom už po mnoho rokov. Teraz si nechajte svoje mikádo veľa prestrihať a ofinu dajte mierne na stranu.