Chyby v líčení, nerobte sa zbytočne staršie

Mnoho žien sa líči a robí to preto, aby sa lepšie cítili a lepšie vyzerali. Nedopúšťajte sa zbytočných omylov a nepridávajte si roky. Všetky ženy chcú predsa vyzerať krásne a mlado. Existuje veľa anti-agingových kozmetických produktov, vďaka ktorým je to veľa jednoduchšie, než to bolo predtým. Dámy v zrelom veku ale veľmi často robia chyby, ktoré im bohužiaľ pridávajú ďalšie roky na viac. Dodržujte niekoľko jednoduchých pravidiel.

Vyberajte odtieň make-upu

Začnite určite podkladovú báz a starostlivo vyberajte farbu, s ktorou budete vyzerať prirodzene. Musíte nalíčiť aj krk a dbajte na to, nech ladí tón tváre a krku. Príliš svetlý make-up bude pôsobiť, ako by ste boli bez života. Ak siahnete po moc tmavej farbe, budú vaše črty strhanější a unavenejší. Budete vyzerať jednoducho starší. Hutnejšie make-up tiež zvýrazní vrásky. Jemne vklepte ľahký make-up do tváre. Začínajte od lícnych kostí a pokračujte smerom k brade. Opálenú tvár dolaďte pomocou bronzeru.

Príliš tmavá rúž

Príliš tmavá rúž alebo nesprávne nanesená linka vzhľadu skôr uškodí. Temnejšie odtiene rúžu pusu opticky zmenší a tenké, prísne pery vás neomladí. Plnšie a zmyselnejšie budú pery vďaka svetlým trblietavým odtieňom a možno ich používať aj v pokročilejšom veku. Linka na hornom viečku vám zväčší oko.Linka sa na dolnom viečku aplikuje oveľa ľahšie než na viečku hornom, ale určite na ňu nezabúdajte, inak vám viečko opticky klesne. Horná linku nanášajte na oko, nech sa opticky otvorí. Vytvorte ju čo najbližšie k línii rias a bude vyzerať veľmi prirodzene. Namiesto čiernej skúste hnedú, výsledok bude jemnejšia. To isté vyskúšajte aj s riasenkou. Jemne dokreslujte aj obočie ceruzkou alebo tieňom. Vždy zlaďte odtieň s farbou vašich vlasov. Čierne obočie blondínky prirodzene nevyzerá. Tmavé tvárenky vnesú do tváre tieň, ktorý nepotrebujete. Používajte odtieň tvárenky, čo najviac pripomína prirodzenú farbu. Skúste broskyňovou a prirodzene ružovú.