Znamenia, ktoré ukazujú, že by ste s kávou mali prestať

Medzi nami sa nájde veľké množstvo ľudí, ktorí sú doslova závislí na pitie kávy. Káva je pre nich zmysel života, pijú ju doslova denne. Pokiaľ tiež patríte k ľuďom, ktorí kávu pijú naozaj denne, dávajte si pozor na svoje zdravie, respektíve viac vnímajte svoje telo. Je totiž možné, že vám telo onedlho povie, že je čas prestať s pitím kávy, ktorá telo dehydruje, pokiaľ k nej nepijete aj vodu.

Telo si skrátka vie povedať, keď má niečoho dosť. Vie sa ozvať, keď s ním nie je niečo v poriadku, keď skrátka má pocit, že sa s ním niečo deje. Ak nechcete, aby ste skolabovali alebo aby sa stalo niečo horšie, vnímajte svoje telo hlavne vtedy, keď pijete viac kávy, ako je obvyklé. Telo vám totiž môže dať znamenie, ktoré poukazujú na to, že je načase s kávou prestať.

Pocity úzkosti

Ak pijete veľa kávy, úzkosť na seba nenechá dlho čakať. Pocity úzkosti sa dostaví pomerne rýchlo. Málokto si uvedomuje, že kofeín môže mať aj úplne iný efekt, než je povzbudenie. Môže práve spôsobovať aj úzkosť, nervozitu, tiež môže byť pôvodcom podráždenosti alebo hnevu.

Ranná bolesť žalúdka

K ďalším znamením, ktoré hovoria, že to s kofeínom, respektíve s kávou ako takú preháňame, je ranná bolesť žalúdka. Ak sa pravidelne prebúdzate s bolesťou žalúdka, je niečo zle a mali by ste s tým niečo robiť – mali by ste konkrétne prestať s kávou. Bolesť žalúdka nemusí u žien znamenať len PMS, ale tiež to môže byť signál toho, že kávy už bolo dosť.

Časté chodenie na záchod

Ak chodíte veľmi často na záchod, je to ďalší signál toho, že je s vami niečo v neporiadku, že telo už nechce ďalšiu várku kofeínu. Preto ho v tomto prípade poslúchnite a od kávy si dajte na chvíľku pohov. Keďže je telo zahltené kofeínom, močový mechúr sa s ním snaží rôzne vysporiadať. Jedným zo spôsobov, ako sa s ním chce vysporiadať, je, že ho chce dostať z tela von.