So zimnými športy za krásnu postavou

Január je v plnom prúde, rovnako ako krutá zima. Tá je tento rok naozaj tuhá, teploty siahajú stále nižšie a nižšie, už dokonca do mínus tridsať stupňov. Sneženie je na dennom poriadku a chrípková epidémia vyčíňa v každom kútiku republiky. Tento rok si teda po dlhej dobe prídu na svoje deti, ktoré si užívajú zimných radovánok. Ich každodennom plánom je koulování, stavanie snehuliakov, bobovanie či sánkovanie. Mimo deti sú šťastní aj milovníci zimných športov. Snehu je všade dostatok, už len stačí zobrať lyže, snowboard alebo bežky, nájsť si hodinu voľného času, naštartovať auto a vyraziť na obľúbenú trať.

Ak stále ešte lenivíte po vianočných sviatkoch a nemôžete sa stále k žiadnemu športu dostať, je načase s tým začať. Kilá navyše, ktoré sme nabrali cez Vianoce, sama dole nepôjdu. Vedeli ste, že zimné športy sú tým najlepším, čo pre telo môžete urobiť? Ak sa odtrhnete zo svojej komfortnej zóny a vydáte sa napríklad korčuľovať so svojim partnerom alebo partnerkou, nebude pre vás také ťažké schudnúť či spevniť svoju postavu do horúcich letných mesiacov. Plavky sa potom naozaj nebudete báť nosiť.

Zlepšenie kondície vďaka behu na lyžiach, pevné nohy vďaka korčuľovanie

Svoju kondíciu oživíte vďaka behu na lyžiach. Ak uprednostníte rýchlejšie tempo pred relaxačným, dokážete behom hodiny spáliť až päť tisíc kilojoulov. Navyše nezaťažujete kĺby tak, ako napríklad pri behu. Pevných nôh a zadku dosiahnete predovšetkým vďaka korčuľovanie. Je potrebné ale pamätať na možné úrazy, ktoré k korčuľovanie neodmysliteľne patrí.

Pre ženy sa odporúča lyžovania, a to vďaka efektívnemu a relatívne rýchlemu schudnutie. Je nutné však pamätať na to, že je potrebné jazdiť zjazdovom, nie rekreačne. Kto chce mať holt krásnu postavu, musí sa trošku zapotiť. Pri zjazdovom lyžovaní posilníte kondíciu a spálite až dvetisíc kilojoulov. Pri rekreáciu sotva zlepšíte svoju kondičku.