Kožuchy sa opäť vrátili z minulosti

Spomínate si ešte na prvé verše, dnes už najlepšie plateného moderátora Českej republiky, Leoša Mareša? Jeho piesne, hoci boli zaspievaní falošným tónom, utkveli v pamäti mnohých z nás. Kto by to bol povedal, že jeho vizáž sa jedného dňa stane ukážkovým vzorom najnovších módnych trendov.

Je to tak – veľký huňatý kožuch sa teraz opäť vrátil z minulosti a znovu rozžiaril výkladné skrine nejedného obchodu s oblečením. Ochrancovia zvierat môžu byť ale v pokoji, nejedná sa o žiadne pravé kúsky. Ide o falošné kožušiny, ktoré iba dostatočne zahrejú v tuhej zime. Tohtoročná zima si totiž naozaj vyžaduje prevažne teplé oblečenie. Teploty predsa siahajú až k mínus dvadsiatim stupňom Celzia, čo nie je vôbec pekné číslo. Dokonca aj milovníci snehu a zimných športov by uvítali málinko lepšie teploty. Snáď sa už pomaly, ale iste blíži odmäk.

Ako táto odmäk však zavíta aj do Českej republiky, ešte stále hrozí nevídane nízke hodnoty na teplomere v každej domácnosti. Je preto dobré si aj teraz zaobstarať skvelý teplý kúsok, aby vám bol dobrým ochrancom proti (teraz naozaj aktuálne) chrípkovej epidémii. S chorobami sa nesmie zahrávať, ale s kabátom sa k potýčke vôbec nedostanete.

S čím kožuch zladiť?

Kožuch zladíte s akýmkoľvek outfitom. Oceníte ho prevažne teraz počas plesovej sezóny. Hociktorý kabát sa totiž k šatám nehodí. S kožúškom si však zachováte eleganciu a gráciu nutnú práve k tejto významnej a veľkolepé plesové udalosti.

Taktiež s ním zažiarite aj v kombinácii s džínsy, vysokými čižmami a klobúkom. Ak vyberiete drobnú kabelku, určite budete so svojím vzhľadom spokojná sama. Obdiv okolitých ľudí bude len bonus, ktoré urobí radosť a vykúzli úsmev na tvári.

Keď mu nie ste zástancovia tohto štýlu, určite si kúpte iné trendy kúsky, s ktorými tohtoročnú zimu ešte zažiarite. Dobrou voľbou bude napríklad hnedý kabát rovného strihu alebo napríklad nestarnúci kabát s klopy.