Bodystyling, aneb recept, ako mať krásne vytvarované telo

Cvičenie vo fitness centrách rozhodne nie je žiadna nuda. Nejde o jednotvárny a jednostranný pohyb. Existuje celá škála rôznych druhov cvičení, z ktorých si vyberie naozaj každý podľa svojich požiadaviek a telesnej kondície. Báť sa nemusí ani úplný začiatočník, pretože sa mu dostane ozajstné pozornosti a starostlivosti.

Cviky sa dajú smerovať na rôzne partie

Paleta cvičenie uspokojí skutočne každého. Jedným z obľúbených cvičenia je bodystyling. Ako už preklad názvu tohto cvičenia napovedá, jedná sa predovšetkým o aktívnu tvarovanie postavy. V hľadáčiku sú samozrejme predovšetkým problémové partie ľudského tela, ale cvičenie je poňaté komplexne, pretiahnete a spevníte si rôzne skupiny svalov. Ak máte však pocit, že vás trápi predovšetkým určité partie, napríklad veľká stehná alebo príliš okrúhle bruško, môžete si cvičenie prispôsobiť práve im. Podstatné je, aké cviky sú pre vás dôležité.

Najskôr príde na rad rozcvička, potom posilňovanie

Bodystyling tvorí premyslená kombinácia klasického aerobiku s posilňovaním. Aerobik vám rozprúdi krv, zahreje celé telo. Svaly sa uvoľní a zmäknú a potom nastáva vhodná chvíľa pre posilňovanie. Dôležité je striedať cviky horných a dolných končatín, aby nedošlo k preťaženiu jednej svalovej partie. Zabránite tak zbytočným úrazom. Cviky sa navyše dajú prispôsobiť konkrétnej vekovej skupine. Trochu niečo iné budú posilňovať mladé dievčatá alebo seniorky.

Pretiahnutie sa kombinuje s posilňovaním, môžu sa používať aj cvičebné pomôcky, napríklad gumičky a činky, medicinbal. Ak chcete dosiahnuť peknej postavy čo najskôr, najlepšie je cvičiť minimálne dvakrát, ešte lepšie trikrát týždenne. Skladba hodiny začína zahriatím pri aerobiku, potom nasleduje posilňovacie blok zaostrený predovšetkým na brušné, stehenné a sedacie partie. Rozcvičku rozhodne nikdy nevynechávajte.