S čím kombinovať obľúbené flanelové košele?

Flanelové košele sa stali evergreenom, ktorý si ženy rady doprajú. Sú jednoduché, variabilné, veľmi pohodlné a ľahko kombinovateľné. Ale ako ich správne nosiť, aby na vás nevyzerali príliš rustikálne alebo aby ste v nich nevyzerali ako nadšená trampka? Kľúčom k úspechu je upravený zovňajšok a správny výber doplnkov.

Ak uvažujete o kúpe flanelovej košele, zamierte radšej do dámskej časti obchodu ako do šatníka svojho partnera. Klasické pánske košele majú rovný a široký strih, ktorý vyhovuje len veľmi málo ženám. Zvyčajne lichotia len veľmi vysokým a štíhlym ženám s chlapčenskou postavou, ale ak máte plnšie tvary, krivky alebo ste nižšej postavy, je lepšie zaobstarať si dámsku verziu.

Ani neupravené, ani príliš elegantné

Rozhodne nekombinujte flanelovú košeľu s príliš elegantným oblečením. Plášťovú sukňu alebo oblek si nechajte na inú príležitosť. Nadčasovou klasikou sú klasické boyfriend džínsy, ktoré pristanú takmer každému. Chybu však neurobíte ani s koženými nohavicami, džínsovými šortkami alebo úzkymi džegínsami. Ak si vyberiete dlhšie tričko, ktoré končí pod zadkom, môžete si k nemu obliecť aj klasické čierne legíny. Odvážnejšie dámy môžu siahnuť po koženej sukni.

Nepreháňajte to s farbami

Keď ide o zvršky, v jednoduchosti je krása. Ak chcete nosiť rozopnutú košeľu, vyberte si jednoduché a jednofarebné tielko alebo tričko bez potlače, ktoré nebude príliš voľné. Košeľu však môžete nosiť aj ako základnú vrstvu. V chladnejších dňoch si cez ňu oblečte prešívanú alebo džínsovú vestu, dlhší kabát alebo krátku vypasovanú bundu.

Najzákladnejšou obuvou na zvýraznenie vášho štýlu sú členkové topánky s vyšším a hrubším podpätkom. Môžete si však obuť aj vysoké čižmy nad kolená, šnurovacie topánky s plochou podrážkou alebo tenisky. Ak chcete vytvoriť jemný a romantický outfit, obujte si ľahké sandále. Tie sú vhodné najmä pre dlhé flanelové šaty.