Prečo mať garniže?

Garniže sú pre mnohých nevyhnutnou súčasťou bytu. Iní ich neuznávajú, pretože podľa nich narúšajú estetiku miestnosti. Aké garniže si vybrať, aby ste boli spokojní? Prečo sú také dôležité?

Odolnosť záclony závisí od garniže

Zaobstaráte si nové záclony a tešíte sa na to, ako dlho vám vydrží. Keď ale nemáte kvalitné drevené alebo kovové garniže, s dlhou životnosťou záclon sa môžete rozlúčiť. Plastové nekvalitné kúsky sa prevesia a znamenajú začiatok konca vašej záclony. Tá praská uprostred svojej šírky, trhá sa a stráca na svojich pôvodných vlastnostiach.

Drevené alebo kovové garniže?

Prajete si, aby sa garniže stali neoddeliteľnou súčasťou estetického dojmu z vášho priestoru? V tom prípade si zvoľte kov alebo drevo. Môžete si do miestnosti nainštalovať aj viac ako jednu záclonovú tyč, ktorá následne udrží nielen reprezentatívnu záclonu, ale aj závesy.

Kovové garniže sa hodia do moderne riešeného interiéru. Vďaka neprebernému množstvu povrchových úprav a farieb sa následne doladia do vášho priestoru. Všetko spolu bude tvoriť jeden celok.

Drevené garniže sa najviac vynímajú v nadčasovom interiéri. Provence, škandinávsky štýl, boho štýl, alebo aj vintage. To všetko sú štýly, ktoré privítajú pridanú hodnotu prírodného materiálu. Drevo má vždy jedinečnú štruktúru. Navyše sa jedná o ekologický a obnoviteľný materiál. Farebná úprava je samozrejmosťou aj tu.

Keď nechcete garniže ani vidieť

Aj v tomto prípade je možné do miestnosti povolať záclony. Nebojte sa, nebudú visieť na nalepovacích plastových pásikoch, ktoré sa rýchlo unavia a následne záclony padajú dole. Oveľa lepšie riešenie sú stropné koľajnice. Sú odolné a vhodné na každodenné použitie a namáhanie. Ide v podstate o neviditeľné garniže. Pri vstupe do miestnosti uvidíte iba nádhernú záclonu, ktorá sa spúšťa priamo zo stropu. Elegantné a pôsobivé.

Garniže ponúkajú optimálnu oporu pre vašu záclonu.