Ako sa starať o ruky, aby boli ako z reklamy?

Človek by sa mal o seba starať. Mal by si každý deň naordinovať zdravú stravu, aby netrpeli orgány vo vnútri tela, bez ktorých by sme nemohli fungovať tak, ako fungujeme bežne a denne. Okrem toho by sme sa mali starať aj o našu pleť a pokožku, ktorá môže vysychať alebo praskať. Problémom bývajú často ruky, ktoré praskajú a ktoré sú často veľmi suché, dehydrované. Mnohí ľudia na to nedbajú, nevšímajú si rukou ako takých, ale pravdou je, že práve ruky sú známkou toho, ako sa o telo staráme. Preto o ruky správne starajme.

Lenže keď sa povie „starostlivosti o ruky“, len málokto vie, čo to obnáša alebo ako to vyzerá. Preto si prezraďme, ako správne o ruky starať, aby boli krásne hydratované, vyživené a plné sily, nepopraskané.

Maska patrí aj na ruky

Mnohé ženy používajú masky na tvár, ale len málokto si uvedomuje, že masky patrí aj na ruky. Existujú masky na veľmi suché ruky alebo iné vyživujúce jednorazové masky. V súčasnej dobe sú populárne hlavne masky s arganovým alebo s avokádovým olejom.

Rukavice sú základ

Ak nechcete, aby vaše ruky trpeli, mali by ste používať rukavice, a to nielen v zime, kedy ruky chradnú pod ťarchou chladného a mrazivého počasia. Používať by sa mali rukavice tiež pri práci doma. Gumové rukavice by mali byť súčasťou vašej výbavy pri každom domácom upratovaní. Ideálne sú gumové rukavice po lakte, pretože sa do nich nedostane voda.

Estetická medicína je tiež riešenie

Pripadá vám, že vaše ruky sú staré? Že vyzerajú staro a nie sú mladé? Mali by ste podstúpiť omladenie rúk v podobe estetickej medicíny. Jedná sa o metódy, počas ktorých podstúpite napríklad pulzný osvetlenie, laserové zákroky alebo aj chemické peelingy, ktoré dodajú vašim rukám znovu svieži a krásny vzhľad.

Samozrejmosťou starostlivosti o ruky je aplikovanie hydratačného krému, ktorý by ste mali mať neustále po ruke.