Pestujeme fuchsie: Štyri praktické rady

Každá záhrada by mala byť krásna a takmer dych berúce. Majitelia záhrad majú akúsi nepísanú povinnosť sa o záhradu starať, keď je navyše záhrada krásne farebná, je radosť v nej tráviť svoj voľný čas. Ak patríte k majiteľom záhrad, ktorí ešte len vysádzajú kvety do jednotlivých záhonov, poradíme vám, akou kvetinu sa oplatí zasadiť. Spanilú krásou bude napríklad krásna fuchsie, ktorá patrí k tým najznámejším balkónovým rastlinám. Pravidelne sa však vsádza aj do záhonov alebo do kvetináčov, ktoré sú rozostavané v záhradných altánku. 

Starať o ne je jedna radosť. Mnohí ľudia si myslia, že starostlivosť o ne je úplne jednoduchá, to však nemôžeme potvrdiť. Aj fuchsie majú svoje potreby, to však neznamená, že sú to nejako extrémne náročné kvety, s ktorými by si poradil len profesionál. 

Aby ste si s fuksiami poradili aj vy, odporúčame sa držať našimi praktickými radami, ktoré vám s pestovaním fuchsií pomôžu. 

1) Správne umiestnenie je základ 

Rovnako ako každá iná kvetina, tak aj fuchsie potrebuje byť na mieste, ktoré jej vyhovuje. Tým miestom je vzdušené, svetlé stanovište, ktoré je chránené najmä pred dopoludňajšom slniečkom, ktorá je bohužiaľ najnebezpečnejší. Všeobecne možno povedať, že ak pestujete fuchsii s tmavými kvetmi, pestujte ju na slnečnom stanovišti, či však pestujete fuchsii s tmavšími kvetmi, vyhnite sa príliš priamemu slnku, inak dôjde k spáleniu kvetov. 

2) Dbajte na kvalitnú substrát 

Dôležitý je aj kvalitný substrát. Fuchsie vyžadujú vzdušnú, humóznu a kyslejšie pôdu, preto pri výbere substrátu buďte pozorní. 

3) Pozor na zalievanie a rosenie 

Každá kvetina potrebuje mať inú zálievku. Fuchsie vyžadujú rosenie štýlom „ani málo, ani veľmi“. Kvetinu teda v žiadnom prípade neprelievajte, ale ani ju nenechávajte príliš suchú. 

4) Ako na hnojenie 

Fuchsie vyžadujú pravidelné hnojenie, aby dochádzalo ku krásnemu kvitnutia. Hnojenie je potreba vykonávať dvakrát týždenne. Len vďaka pravidelnému prísunu živín bude fuchsie tak krásna, že sa s ňou budete môcť pýšiť.