Neničte svoje zdravie drastickými diétami!

Túžba po chudom tele – to je to, čo sužuje mnoho žien. Niektoré sú so svojím telom absolútne nespokojné, čo je možno dôvod k tomu, že sa rozhodujú pre rýchle zamedzenie tejto nespokojnosti. Lenže nie je to tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Mnoho žien si myslí, že najlepšie možno pekného tela dosiahnuť pomocou drastických diét, ale nie je tomu tak. Diéty sú vhodné len tie, ktoré v sebe nesú pravidlá zdravého životného štýlu. Bohužiaľ iba s ním možno skvele schudnúť tak, ako chceme. Hlavne účinne a bez nechceného JOJO efektu, ktorý je pre nás naozaj len šialeností, o ktorú nestojíme. Väčšinou nám totiž prinesie oveľa väčšie množstvo kíl, než tá, ktorá sme zhodili. Navyše si poškodíme zažívanie a žalúdok. 

Drastickým diétam je teda nutné sa vyhnúť oblúkom, ale rad žien si rovnako dbá na to svoje a rozhodnú sa skočiť do takých diét po hlave. Nie je to však pre nich vôbec dobre. Poďme si teda povedať tie najhoršie diéty, ktoré nás môžu stretnúť a ktorým by sme sa rozhodne mali vyhnúť, aj keď je naša túžba po krásnom tele absolútne neprekonateľná. 

  • Citrónová diéta

Medzi najhoršie diéty patrí napríklad tie citrónovej. Jedná sa o desaťdňové program, počas ktorého dôjde k absolútnemu prečistenie organizmu. Počas tejto diéty by sa mala čreva fantastický prečistiť, malo by dôjsť k značnej detoxikáciu od škodlivých látok a hlavne by sme sa mali zbaviť nadbytočných zásob vody v tkanivách. Tiež výrazne ubudne na váhe. K drastickým diétam sa radí oprávnene, pretože počas desiatich dní budeme mať veľmi jednoduchý jedálniček – budeme piť iba špeciálne nápoje. Ten sa skladá z citrónovej alebo limetkovej šťavy, ďalej z medu a z kajenského korenia. 

  • Grapefruitová diéta

Medzi ďalšie drastické diéty patrí rozhodne aj grapefruitová diéta. Ten totiž v kombinácii s bielkovinami spúšťa spaľovanie tukov. Redukčná diéta sa zameriava na to, že máme štyri jedlá denne, ku ktorým však zakaždým musíme pridať grep. Jedná sa o dvanásťdennej program, počas ktorého by sme mali zhodiť zhruba desať kíl. JOJO efekt je však prirodzený.