Nechce sa vám chodiť vonku? Chudnite doma na stepperi!

Už dlho sa má za to, že pri chudnutí je najefektívnejším pohybom chôdza. Lenže, kto má stále chodiť von? Či už vás od zdravej prechádzky odradí počasie alebo nutnosť venovať sa domácnosti, ak bude sa to častejšie opakovať, budete len krôčik od toho prestať úplne. Preto pre vás máme riešenie – stepper. Na ňom sa môžete prechádzať doma u obľúbeného seriálu. Aké sú jeho výhody?

Na stepperi si zacvičíte v daždi aj v zime

Stepper – určite ho poznáte. Či už ste sa s týmto pomerne jednoduchým cvičiacim strojom zoznámili vo fitness centre alebo ho poznáte z rozprávania kamarátok, od teraz nemusí byť len vaším okrajovým témou. Ideálne je totiž pre ženy, ktoré chcú schudnúť a sformovať nohy a celkovo sa dostať do kondície. To všetko rýchlo a takmer bezbolestne. Ako stepper funguje? Stepper dnes zoženiete v rade prevedení – ako dve vodné bicykle s posilňujúcou gumou alebo ako väčší variant aj s držadlom. Jednoduchšie verzie (dve vodné bicykle bez držadiel) je cenovo výhodnejší – stepper môžete zaobstarať už od 1 299Kč. Ideálny je pre malé byty a pre jednoduchšie prenášanie. Každopádne najvýhodnejšie je samotné cvičenie – na stepper si jednoducho postavíte a prenášate váhu z jednej nohy na druhú. Tým simulujete chôdzu do schodov a zároveň oproti klasickým schodom šetríte kĺby. Stepper má viac možností zaťaženie, a preto pre začiatok odporúčame zvoliť ľahší stupeň. Dobrý stepper vám spočíta aj spálené kalórie, ušlé kroky a čas strávený cvičením. Vy sa tak môžete venovať iným veciam.

Hodinka cvičenia utečie ako obľúbený seriál

Stepper je vynikajúcim cvičiacim strojom pre ženy, ktoré si kvôli prechádzky nenechajú ujsť obľúbený seriál. Teraz môžu spojiť dobré s užitočným – zároveň cvičiť a sledovať televíziu. Ani by ste neverili, ako hodinka cvičenia na stepperi utečie, keď pritom pozeráte na obľúbený film. Takto môže byť vaše cvičenie pravidelné. Pre to odporúčame mať stepper neustále na očiach a nikam ho neschovávať. Stepper doma oceníte aj pri príprave obeda, kvôli ktorého pre seba nemôžete využiť voľné dopoludnie, keď sú deti v škole. Na stepperi si môžete zajazdiť napríklad v čase, keď sa vám bude variť polievka. Vriacej hrniec budete mať pod kontrolou rovnako ako svoju váhu.

A čo vy? Nechcete už konečne urobiť niečo s vašou postavou? Pravidelné cvičenie na stepperi vám zaistí krásne a tvarované nôžky a pevný zadoček.