Ako naštartovať zmeny prívalom energie

Ak ste do nového roka vstúpili tak trochu bez energie, skúste to napraviť. Prineste si do života trochu čerstvej novej energie. Máme pre vás pár nových rád a tipov, vďaka ktorým sa budete cítiť viac úspešní a tiež spokojní. Využite treba princípy ajurvédy. Vráťte svoj život do tých správnych koľají. Začiatok roka je ideálny čas pre väčšie i menšie zmeny vo vašom živote. Nalistujte s novým rokom svoju novú čistú stránku, svoj nepopísaný list a začnite svoju kapitolu života písať znova.

Upracte si vonku i vo vnútri

Vpustite do života čerstvý vietor do plachiet, vnesiete prúd energie a rozhýbte to na plné obrátky. Vezmite to doslovnejšie obrazne. Vaša nálada a pocity sa razom zmení vo chvíli, keď sa ocitnete v upratanom a usporiadanom priestore, kde má váš každý predmet svoje miesto. Nikde sa nekopí zbytočnosti a nepovaľujú sa vám hromady oblečenie a papierov. Keď všetko vyhodíte, uvidíte, ako sa vám uľaví a opadne tlak. Upracte si na pracovnom stole, roztrieďte si hromady bielizne a prerovnajte zásuvky a skrine.

Akonáhle si totiž priestor okolo zorganizujete, vaše pracovné a životné prostredie vám zároveň zorganizuje aj myšlenkyve vašej hlave. Chaos okolo vás korešponduje s chaosom vnútri. Vyžaduje veľké množstvo vašej pozornosti. Keď vás neporiadok prestane rozptyľovať a to aj podvedome, pocítite príval novej energie a nového nadšenia. Ak máte upratané okolo seba, máte upratané aj v sebe. Podľa všetkých odborníkov tahle známa rovnica dokonale funguje a pomáha.

Neupratujte, ale vyhadzujte

Pozrite sa konečne na svoj preplnený byt alebo dom kritickým okom. Naozaj to všetko, čo ste nazhromaždili, potrebujete vlastniť? Veľa toho, čo vám doma zaberá priestor, vôbec nepotrebujete. Musíte si nájsť na zmenu čas. Stále totiž budete mať veľa práce aj starostí a nikdy nepríde doba „až potom“. Vysnívaná doba pokoja, kedy sa čas zastaví. Skočte do toho jednoducho rovnými nohami a čas na zmenu si skrátka urobte. Inak sa totiž nepohnete z miesta. Budete môcť konečne voľne dýchať. Vyraďovanie a vyhadzovanie je očistný pocit.

Vneste si do života kus prírody, rôzne kvety a rastliny. Zapaľujte si doma sviečky, vonné tyčinky, kúpte si zvonkohru a fontánku či zenovej záhradky s pozitívne a upokojujúce možnosťou vytvorenia pocitu pri rovnanie piesku hrabičkami.Přerovnávejte a meňte často veci okolo seba. Tým, že si přerovnáte nábytok v byte, zmeníte zabehnuté trasy, preprogramujete svoj mozog a uvediete do chodu podporné procesy, ktoré vám do života prinesú veľkú zmenu.