Najčastejšie robené chyby pri chudnutí v posilňovni

Máte novoročné predsavzatia a snažíte sa schudnúť v posilňovni? Aby vaše snaženie neprišlo naozaj navnivoč, nerobte najčastejšie zbytočné chyby. Pretiahnutie a strečing je pre svaly veľmi dôležitá ochrana proti zraneniu. Takže sa natiahnite na začiatku a tiež na konci. Cvičenie je oveľa efektívnejšie, kedy pretiahnete natiahnuté a posilňovaním skrátené svaly. Pred cvičením po strečingu tiež nezabudnite svoje telo dôkladne rozohriať pomocou niekoľkých kardio cvikov. Cvičte pravidelne, myslite na jedálniček, dodajte vyšší prísun bielkovín i sacharidov, a pripravte sa na dlhodobý proces zmeny. Choďte do toho pomaly, ale vytrvalo.

Necvičte jednostranne a nesledujte čas

Vyhnite sa jednostrannému posilňovanie a vyhnite sa riziku zranenia. Nerobte každý deň len drepy, inak ublížite bedrám a kolenným kĺbom. Rovnaké je to u sedov ľahov, ich dennom posilňovaním prestanete používať brušné svaly, ale budete preťažovať aj chrbtové a krčné svaly. Precvičujte niekoľko svalových skupín s menším počtom opakovaní. Medzi sériami robte pauzu. Vykonávaním stále rovnakých cvikov dookola prestanete pozorovať po nejakej dobe výsledky. Je potrebné striedať rôzne druhy cvičení. Kašlite na čas. Nejde o čas, ktorý v posilňovni strávite, ale o kvalitu a efektivitu vášho cvičenia.

Ako si zvoliť koľko toho unesiete

V posilňovni vždy dajte prednosť kvalite pred kvantitou. Ak budujete svalovú hmotu, vyberte záťaže, ktoré sú pre vás výzvou. Zvoľte záťaž, s ktorou urobíte 8 až 12 opakovaní, bez toho budete úplne vyčerpaní. Oddýchnite sia cvičte v 3 sériách. Kombinujte kardio a silový tréning. Tak prídu čoskoro najlepšie výsledky pri cvičení 3x až 4x týždenne. Cvičte cviky, ktoré vás bavia, nech u cvičenie vydržíte. Berte do úvahy zdravotný stav a to, čoho vlastne chcete cvičením docieliť. Vždy musíte posilňovať. Nesnažte sa iba chudnúť tuk, ale zároveň vytvárať svalovú hmotu. Ak vašu hmotnosť tvoria prevažne svalová hmota, telo potom tiež potrebuje viac kalórií na udržanie. Budete lepšie spaľovať, sval je metabolicky oveľa aktívnejší než tuk. Budete spaľovať nadbytočné kalórie, aj keď práve odpočívate.