Nadčasový účes, s ktorým si neurobíte hanbu

Chcete tip na nadčasový účes, v ktorom budete vyzerať trendy bez ohľadu na to, aká módna vlna práve frčí? Uplynulé 20. storočia všeličo vypovedá o účesových trendoch. Počas neho sa v kaderníctvach prehnalo toľko módnych vĺn, koľko ich nebolo snáď za celé dejiny. Objavili sa ale niektoré stálice, ktoré sa vracajú opakovane. Ak sa ich budete držať, neoľutujete.

Perfektný strih je základom

Dobu krátko po prvej svetovej vojne, teda 20. roky 20. storočia charakterizuje predovšetkým praktickosť. Ženy si obľúbia novinku – strih na mikádo. V kurze je ako klasické rovné mikádo s prísne zastrihnutú ofinou, tak i zvlnené varianty. Móda mikáda sa pravidelne vracia. Základom je perfektne vykonaný strih. Ak ho máte, môžete si dovoliť napríklad výstrelok v podobe asymetrie, kedy je jedna strana kratšia, druhá dlhšia.

Tip pre vás: Mikádo je vhodným strihom aj pre ženy, ktoré majú málo vlasov alebo jemné vlasy – dlhé hrivy vyzerajú spľasnuté. Pri nafúkaní krátkeho mikáda ale možno prirodzene vytvoriť dojem väčšieho objemu vlasov.

Vlny budiaci zdanie prirodzenosti

Ženy si natáčali vlasy do vĺn od nepamäti, kudrlinkami sa pýšili treba už staroveké Rimanky alebo Grékyňa. Až 20. storočia ale doviedlo tvorbu vlasových vĺn k dokonalosti. Už v roku 1906 sa objavila prvá trvalá ondulácia. Cez počiatočné pokusy, ktoré bohužiaľ mnohokrát priniesli aj poškodenie vlasov, sme sa našťastie už preniesli. Skôr narodení si určite pamätajú kudrlinky a pudlík z 80. rokov, ktoré dnes vyzerajú trochu smiešne, ale vtedy ich musela mať každá žena, ktorá chcela niečo znamenať. To už je história, ale vlny majú stále čo povedať. Spopularizovali je top modelky už na konci 20. storočia.

Tip pre vás: Ak máte dlhšie kvalitné vlasy, súčasné trvalé preferujú väčšie vlny budiaci zdanie prirodzenosti. Skúste ich. „In“ je rozoviata prirodzenosť, ale pozor zabudnite na domáce pokusy v kúpeľni. Zverte sa s nimi do rúk kvalitného kaderníka.