Viete, že prvý lak na nechty sa inšpiroval automobilom?

Myslíte si, že lakovanie nechtov je záležitosťou 20. storočia? Vyvedie vás z omylu. Ženy túžili skrášľovať si nechty už oveľa skôr. Dokonca už nechtíky slávnej egyptskej kráľovnej Kleopatry sa pýšili ostrou jahodovou červení. A egyptská panovníčka nebola sama. Rovnaké skrášľovacie procedúry s nechtami absolvovala potrebné manželka presláveného rímskeho krutovládca Nera.

Malá ružička dokonale padne

Ovšem laky, ktoré vydržia dlho, sú záležitosťou ešte len 20. storočia. V roku 1917 vytvorila prvý tekutý lak na nechty Francúzka MICHELLE Ménardová. Ako inšpirácia jej poslúžil automobilový lak. Bol červený, po roku 1920 už sa dal zohnať v rôznych odtieňoch. Zo začiatku ale ničil nechty a bolo ho možné dostať dole jedine neriedeným acetónom. Dnes už sú laky oveľa šetrnejšie. Ak chcete pôsobiť seriózne, je lepšie vybrať si decentnejšie laky pastelových odtieňov než ostrú červeň. Bez problémov je zladíte s celkovým outfitom. Budete vyzerať sexy, ale nie prvoplánovo.

Tip pre vás: Ak sa chystáte na večierok s priateľmi alebo inou veľkú spoločenskú príležitosť, a chcete zaujať, v súčasnosti sú veľkým hitom 3D ozdoby na nechty. Mali by ste ale starostlivo vyberať, čo zvoliť, aby všetko ladilo s šaty a nepôsobilo gýčovito. Trebárs pôjdete Ak kamarátke na svadbu, malá decentné ružička na nechte bude vyzerať skvele.

Po francúzsky je to najlepšie

Ak sa domnievate, že sú stále in mačacie pazúry, pletiete sa. Naopak, posledné roky velí skôr k návratu kratších nechtov, ktoré však musia byť čisto a dokonale upravené. Rovný strih alebo zastrihnutie do štvorca so zaoblenými rohmi sú tým pravým spôsobom, ako urobiť dojem kamkoľvek prídete. Ostro špicaté nechty populárne už dávno nie sú. Pôsobí príliš necudným dojmom, a tak určite nechcete pôsobiť. Oveľa lepšie je nenápadná a do detailu prepracovaná elegancie.

Tip pre vás: Francúzska manikúra, kde je necht na lôžku lakovaný do ružova a presah bielym lakom, patrí medzi návody, po ktorých vaše ruky budú vyzerať vždy perfektne.