Možno vôbec predchádzať ochoreniam žalúdka? Ak áno, ako?

Určite viete, že nádcha, kašeľ alebo črevná chrípka nie je to najhoršie, čo vás môže v živote stretnúť. Sú oveľa horšie choroby, ktoré môžu človeka sužovať. K nim patrí ostatne ochorení žalúdka, ktoré sú veľmi nepríjemná, mnohokrát veľmi bolestivá a niekedy až zdĺhavá. K najčastejším ochorením žalúdka patria najmä žalúdočné vredy, ktoré sú dlhodobé ochorenie, tiež chronický zápal žalúdka alebo sa tiež často stretávame s akútnym zápalom žalúdka, ktorý taktiež vie byť veľmi zradný. Dôležité je však vedieť nielen o najčastejších ochoreniach žalúdka, ale o prípadných prevenciu. Je vôbec možné ochorením žalúdka nejako predchádzať? 

Napodiv áno. Existuje niekoľko typov a rád, ktoré vám pomôžu predísť nebezpečnému ochorenie žalúdka. 

Dajte šancu zdravej strave 

Ak sa budeme neustále „pchať“ nezdravými hamburgery a hranolky, nemôžeme očakávať, že náš žalúdok bude stále v skvelej forme. Naopak. Bude zomiera, a to sa následne prejaví. Odporúčame to skúsiť so zdravou alebo aspoň zdravšie stravou, zaraďte do jedálnička viac ovocia, zeleniny. Dodajte telu nielen vlákninu, ale aj potrebné vitamíny a minerály. 

Obmedzte pitie kávy 

Aj keď je to pre niekoho na prvý pohľad nereálna vec, je to skutočne potrebné, ak chcete predchádzať ochoreniam žalúdka. Obmedzenie pitie kávy vám naozaj môže pomôcť, žalúdka sa uľaví, nebude tak zaťažovaný. 

Taktiež obmedzte pikantné korenie 

Okrem toho sa odporúča obmedzenie pikantného korenia. Chilli sa odporúča nahradiť skôr bylinkami, s kari to rozhodne nepreháňajte. 

Obmedzte svoje zlozvyky v podobe alkoholu a fajčenia 

A opäť sme pri tom – opäť sa ukazuje, že zlozvyky v podobe fajčenia a alkoholu škodí zdraviu. Nehovoríme síce, aby ste úplne nechali pitie alkoholu, len odporúčame pitie alkoholu obmedziť, aby ho žalúdok stihol stráviť. Cigarety je ale dobré vyradiť úplne.