Monstera ako najobľúbenejšie izbová rastlina moderných domácností

Izbové rastliny skrátka patrí do moderného interiéru. Aby ste však onú modernosť zachovali, mali by ste sa pozerať po takých rastlinách, ktoré sa do domácnosti a jej štýlu, v ktorom je zariadená, hodí. Svoju pozornosť zamerajte popredne na vždyzelené rastliny, ktoré nekvitnú do pestrých farieb, teda nepokazí celkový vzhľad interiéru. Ideálne možnosťou je napríklad monstera, ktorá sa umiestnila na prvom rebríčku popularity.

Túto kráľovnú izbových rastlín nemusíme dlho predstavovať. Pravdepodobne každý si vybavil jej veľké, placaté listy, na ktoré sa síce práši, ale to je len maličká vada na kráse, ktorá sa dá vyriešiť pravidelným sprchovaním alebo kropením.

Monstera je nenáročnou rastlinou

Monstera patrí k izbovým rastlinám, ktoré patria k nenáročným druhom. Dariť sa jej bude prakticky všade, avšak ideálne stanovište je priestranná chodba. Monstera tiež miluje okná, preferuje však rozptýlené svetlo, prípadne polotieň, nie priame slnečné lúče, ktoré by jej mohli iba spáliť listy.

Ak sa na jej listoch budú objavovať pre ňu tak typické otvory, spoznáte, že sa jej darí skrátka skvele. Listy by mali mať ideálne srdcovitý tvar a s postupom času by sa mali vypínať do výšok. To monstera robí – naťahuje sa za svetlom.

Monstera preferuje rašelinovou pôdu

Tejto rastline hodiaci sa do každej modernej domácnosti urobíte najväčšiu radosť tým, pokiaľ ju presadíte do rašelinové pôdy. Za tú vám bude naozaj veľmi vďačná. V ideálnom prípade ju presaďte do väčšieho kvetináča, rastlina má tendenciu sa veľmi rýchlo rozrastať.

Čo sa týka zalievanie monstery, s tým to nepreháňajte. Skôr rastline urobíte radosť tým, že ju sem tam pokropíte alebo ju prípadne hubkou pretrite jej veľké a mohutné listy. K zalievanie pristupujte až vtedy, keď bude mať suchú hlinu.