Základné pravidlá čínskej medicíny

Neuznávate západnej štýl liečby a radi by ste vyskúšali metódy, ktoré sú bližšie prírode? V takom prípade je pre vás ideálna čínska medicína. Tá totiž vždy hľadá pravého vinníka a rieši príčinu choroby, nie jej následky, ako to pomocou liekov často robí západná medicína. Naučte sa základné pravidlá, ktorá vás udrží zdravšie.

Potraviny vás môžu zahriať alebo ochladiť

Príroda je dokonalá vo všetkých smeroch. Preto vždy presne vie, aké plodiny ponúknuť. Keď sú teplé letné dni, ideálne by ste mali konzumovať šaláty z uhoriek a paradajok, pretože vaše vnútro príjemne ochladí. Na jeseň a v zime je to ale naopak a vašim cieľom by malo byť vyhnanie vlhkosti z tela. K tomu vám pomôžu silné vývary z kostí, zeleru, mrkvy, zázvoru a ďalších potravín, ktoré vás zahrejú.

Popíjajte vlažne nápoje

U tekutín je to inak. Teplota v tele sa pohybuje okolo 37 stupňov. Keď vypijete príliš studenú limonádu alebo horúci čaj, telo vynaložia veľa energie, aby tekutinu prispôsobilo prostredie v tele. Čínska medicína preto radí, aby ste pili vždy len vlažné nápoje.

Neopaľujte sa

Hoci západné trendy nám hovoria, že bronzová pokožka je príťažlivá, východ hovorí niečo iné. Časté vystavovanie slnečnému žiareniu spôsobuje ochorenie kože a vznik nádorov. Ak chcete si tak udržať pevné zdravie, používajte počas letných dní kvalitný krém s ochranným faktorom.

Šport a odpočinok

Telo by malo byť z času na čas zamestnané pohybom, ale tiež mu musíte dopriať možnosť pokoja a regenerácie. Ideálne sa pohybovej aktivite venujte niekoľkokrát denne a prekladáme ju tiež odpočinkom. Tiež svoju psychiku udržujte v pokoji a bez stresu. Podľa čínskej medicíny sa dlhého veku dožívajú práve tí, ktorí majú jeho hladinu na minime.

Aby ste mu predišli, svoje úlohy si najprv rozplánujte, a keď sa dostanete do momentu, kedy nestíhate, nenechajte sa strhnúť k nervozite a stresu.