Mononukleóza a čo je dobré vedieť

Nedávno sme sa stretli s mnohými chorobami, ktoré škodia nášmu životu. Už dávno nie je len o studenej alebo chrípke alebo angíne. Nedávno sme trpeli vážnou chorobou, ktorá nestačí. Najčastejšou z nich je pneumónia, ktorá je spôsobená imunitným systémom. Niet sa čomu diviť, keď imunita je nakřápnutá, pretože predsa len počasie je naozaj premenlivé – jeden deň je tridsať stupňov nad nulou, druhý deň je pod mrakom a teploty nedosahujú ani pätnástich stupňov Celzia. Telo takejto teploty je veľmi zle tolerované, nie je spor.

Nie je prekvapením, keď trpíme viacerými nebezpečnými chorobami, bohužiaľ nemôžeme len rušiť, aj keď by sme chceli. Ďalšie takéto ochorenia zahŕňajú mononukleózu, závažnú infekčnú chorobu, po ktorej nasleduje aspoň pol ročná diéta. Nie je prekvapujúce, keď nikto nechce s touto chorobou nič urobiť.

Čo je to a ako sa s ním zaobchádza?

Mononukleóza je závažné infekčné ochorenie pečene, kde sme mierne postihli uzliny a slezinu. Vykazuje sa to najmä neklesajúcimi teplotami, ktoré nemožno bojovať predpísanými antibiotikami. Je to teenagerova choroba, pretože sa prenáša slinami, ale samozrejme aj letecky. Je dôležité poznamenať, že táto choroba sa podáva len raz v živote. Pokiaľ ide o liečbu, je to väčšinou v nemocnici, ak je to vážny prípad. Domáci, samozrejme, je objednaná karanténa a režim odpočinku je samozrejme. Po predpísanom lieku na predpis je stanovená minimálna pol ročná diéta, ktorá nám pomôže dostať choré orgány späť do pohybu a pracovať tak, ako oni robia. Treba poznamenať, že čokoláda a vyprážané výrobky nie sú zahrnuté do stravy. Mali by sme sa tiež vyhnúť bublinám, ale čaj je do značnej miery povolený.