Láska ako harmónia

Že láska kvitne v každom veku, je pravda pravdoucí. Človek nie je nikdy dosť starý na to, aby sa nemohol zamilovať. Veď všade na svete na niekoho čaká jeho pravá láska, tzv. Láska na celý život.

Niekomu to môže, znie ako klišé a možno aj je, ale vždy pomyslite na realitu. Okolo vás je plno ľudí, ktorí sú naozaj šťastní, aj napriek tomu, že napríklad nezarábajú sto tisíc korún, nemajú vilu a veľkolepý pozemok, nemajú 5 detí, ale majú lásku, priateľstvo, domov a zázemie.

To všetko môžete mať napríklad v spoločnej domácnosti s vaším partnerom / priateľom / snúbencom / manželom. Na našej planéte žije cez 7 miliónov obyvateľov a to by v tom bol čert, aby na svete nebehal nejaký muž, ktorý sa perfektne hodí práve pre vás.

Čo pre to môžem urobiť?

To je vcelku kľúčová otázka, pretože čím viac sa usilovne snažíte, alebo hľadáte je väčšia pravdepodobnosť, že to nebude to pravé. Skôr alebo neskôr vám niečo začne vadiť, niečo, čo ste úmyselne už od samého začiatku prehliadali len preto, aby ste neboli sami.

Nejaká rada?

Určite áno, nechajte tomu voľný priebeh. Jeden múdry muž jedného dňa povedal, že „život je presný súčet náhod“ a je to pravda. Cestujte, objavujte alebo len vyrazte do prírody v okolí vášho domova a raz sa objaví niekto a preskočí iskra.

Nechajte to plynúť. Keď niekoho spoznáte, ešte nemusí znamenať, že spolu zostarnete. Nie je kam ponáhľať. Užívajte si život, spoznávajte sa, rozprávajte sa. Keď to tak má byť, ono to vyplynie samo a ani to nepostrehnete. Potom len budete vnímať to, ako ste šťastné.

Láska ale nie je večná, vyprchá …

Áno, hovorí sa to. Že láska je pominuteľná a že čoskoro opadne a vyprchá, lenže naozajstná láska potom prejde v niečo krásneho a príjemného. Ani tak veľmi nezáleží na tom, či stále cítite počiatočné zamilovanosť alebo ste už vo fáze, kedy robíte kompromisy. Ak ste obaja šťastní, rovnako tam tie iskry budú. A ak viete a chcete na vzťahu pracovať – ​​obaja, verte, že tie iskry tá môžu byť aj celý život.

Užívajte si život, lásku, priateľstvo, cestovanie a veľa krásnych zážitkov s náprotivkom, s ktorým je vám krásne a vznášate sa. Neriešte deti, svadbu, bývanie (aj keď bolo by namieste vedieť zhruba, či vám partner v týchto smeroch vyhovuje názorovo) a zbytočne to krásne a neopísateľné medzi vami netlačte na silu. Ono to všetko samo vyplynie.