Krásna pleť tkvie v orieškoch

Dosiahnuť krásnej hladkej pleti bez pórov, čiernych bodiek alebo iných odumretých buniek by chcela asi každá žena. Ovšem máloktorá sa stane tou šťastnou. Predovšetkým akné trápi zdrvujúca väčšinu ženskej populácie. Určite ste skúšali rôzne masky, ktoré by vás mali zbaviť mastnej pleti a upchatých pórov. Istoiste každá žena vyskúšala aj bolestivú procedúru tzv. „Čiernej masky“. Nepomáhajú ani rôzne vodičky alebo mastičky od svetových značiek? Potom je na čase začať niečo robiť! Skúste prírodné alternatívu. Pre ženy s problematickou pleťou, ktoré nespĺňa rad make-upov alebo iných krémov, je táto možnosť ako stvorená. Nenanáša sa na pleť, ale ju konzumujeme. Môžeme si ju pripraviť v akejkoľvek podobe – napríklad tak, ako to máme radi. Nezáleží na tom, či si pripravíme ingredienciu v morskej, sladkej podobe. Chce to skrátka len zamiešať túto potravinu do nášho denného jedálnička. Pri častej konzumácii sa výsledky prejavia relatívne rýchlo.

Žiadne masky, ale oriešky

Prírodné masky síce stojí tiež za skúšku, lepšie je sa ale vrhnúť do orechových vĺn. Práve rôzne druhy orechov sú to tajomstvo bezproblémové pleti. Navyše pomôžeme aj kostiam a zdravie.

Za skúšku stojí rozhodne mandle. Keďže patrí medzi druh orechov, ktoré nie je až tak ťažké stráviť, je ideálnou voľbou na začiatok. Obsahujú vysoké množstvo vitamínov a tiež látok ako je horčík alebo vápnik. Tieto zložky pôsobia blahodárne na našu pleť. Ak trpíte vypadávaním vlasov alebo lámaním nechtov – neplaťte zbytočne za ozdravujúce procedúry a tiež sa skloňte k tejto zdravej metóde. Mandle pomôžu aj tu.

Najpozitívnejšie pôsobí na pokožku kešu. Obsahuje totiž veľký podiel železa. Dobré a pre našu pleť prospešné zložky majú samozrejme aj iné druhy orechov, nielen tie exotickejšie druhy. Nesmieme zabúdať na vlašské orechy s vysokým podielom vitamínu B, ďalej tiež na búrske oriešky alebo klasické lieskové orechy.