Keď sa s lyžicou namaľujete lepšie ako bez nej

Líčenie nie je žiadna veda, aj keď mnohé ženy môžu namietať opak. Ženy, respektíve dievčatá sa začínajú líčiť pomerne skoro. Môže za to skrátka doba, v ktorej túži byť každý úplne dokonalý. V súčasnej dobe je navyše toľko líčidiel na trhu, že každá chce skúsiť úplne všetky, bohužiaľ máloktorá sa vedia perfektne líčiť. Niekomu robí problém maľovanie obočia, niekto nevie vytvoriť peknú linku na očnom viečku, iné robí problém kontúrovacia ceruzka na pery, ktoré sa nie vždy uchytí na líniu pier. So všetkými problémami, ktoré sa líčenie týkajú, však môžeme zatočiť, a to tak, keď vezmeme do rúk obyčajnou lyžičku alebo prípadne lyžicu. 

Či už sa to zdá byť akokoľvek absurdné, líčenie sa s lyžičkou alebo lyžicou je skutočne jednoduchšie ako bez nej. Potvrdí to mnohé videá na sociálnych sieťach, ktoré ukazujú, ako ľahké je sa líčiť s obyčajnou kovú lyžičkou, ktorú schovávame v šuplíku v kuchyni. 

S pomocou lyžičky každá žena bude majsterka v líčení. Skúsite to raz a už sa lyžička stane súčasťou vášho vrecka s líčidlami. 

Lyžica na naše pery 

Ak vám robí problém konturovanie pier, ak neustále presahujú a ceruzka jazdí skôr po pokožke než po línii pier, odporúčame to skúsiť s lyžicou alebo s obyčajnou čajovou lyžičkou (záleží na tom, aké veľké sú vaše pery). Lyžica sa skrátka priloží na pery tak, aby vidieť išla len línie pier, a tu len kontúrkou zvýrazníte. Vďaka lyžicu sa nestane, že ceruzka bude surfovať po tvári alebo po perách, ale bude sa držať skutočne len na danej línii. 

Vkusné obočie vďaka lyžicu 

Nie každý vie namaľovať obočie úplne rovnaké, preto aj v tomto prípade to skúste s lyžicou. Jednoducho si ju priložte do spodu obočia a zvýraznite obočie nad lyžicou. Len jemne, nech nepresiahnete. Vytvoríte tak rovnaká tvar. Pomoct si môžete s lyžicou aj tak, že si ju priložíte zase z vrchu, čím dosiahnete úplne rovnakého tvaru.