Ako doma udržať príjemnú klímu

Slnečné lúče sú naozaj fajn, ale tropické dni a noci robia z našich príbytkov doslova nedýchatelno.V lete závisí izbová teplota najmä na tom, ako je byt či dom situovaný. Je veľký rozdiel, ak do neho svieti slnko len ráno alebo po celý deň. Stačí vedieť, ako docieliť, aby bolo doma príjemne, či už bývate kdekoliv.Záleží predovšetkým na tom, ako dobre svoj interiér odstíníte. Najväčšou chybou je, keď uprostred horúceho dňa otvoríte okno a vyvetráte. Funguje to presne naopak, keď pustíte všetko teplo dovnútra, pomôže vám už len maximálne klimatizace.Existuje ale šetrnejšie řešeník vášmu zdraviu. V prvom rade byt poriadne zatemnite, pozavírejte okná, do ktorých sa vám celý deň opiera slnko. Treba okno tiež poriadne zatemniť aspoň závesy.

nielen žalúzie

Vyriešiť to môžu aj vnútorné alebo vonkajšie žalúzie, japonské steny, vnútorné rolety, rímske rolety, screenové rolety, striedavé rolety, markízy a pergoly. Vnútorné žalúzie sú horizontálne a vertikálne, z hliníkových lamiel a ľahkou údržbou. Veľkým hitom sú žalúzie, ktoré pri zatiahnutí kreslí na okná dosť zaujímavé 3D efekty. Môžete si vybrať z celého radu farieb a dekorov, a dokonca môžu byť celé z dreva. Vysoko trendy a funkčným riešením je plisé. U vodorovne skladané látky si okrem dizajnu môžete vybrať priepustnosť svetla a pomocou retiazok, laniek a madiel potom obojstranne regulovať výškové nastavenie a zakryť tú najdôležitejšiu časť okna. Pokiaľ zvolíte, budete chránení pred svetlom, vonkajším hlukom a teplom. Rolety v mnohých farbách, s nápaditými vzormi, z rôznych materiálov a variabilitou v upevnenia umožňujú tmu alebo čiastočné zatienenie. Striedavé roletykombinují pruhy priehľadné a nepriehľadné látky. Rímske rolety robia efekt záclon, dajú rôzne skladať, udržujú v miestnosti teplo a dajú sa prať.

Minimalizmus stále letia

Japonské steny sú vysoko originálne, kreatívne a ako stvorené pre milovníkov všetkého minimalistického dizajnu. Hodí sa na zakrytie väčších plôch, komplexné zatienenie veľkých okien a oddelenie priestoru. Ak máte rodinný domček, môžete významne ovplyvniť teplotu, vzhľad a ochranu tienením zvonku. Vonkajšie žalúzie zaručí súkromie, screenové rolety štýlový outfit a interiér nepokazí. Najlepšou ochranou pred slnkom na terase sú markízy a pergoly. Na odbornú prácu majú byť odborníci, na montáž i na kvalitu materiálov. Dispozícii máte aj servis. Ak zvolíte jedného dodávateľa na okná i tienenie, má to aj niekoľko výhod. Záruku drží dodávateľ a všetky prvky sa doplňujú funkčne aj dizajnovo. Stále žiadanejšie je vonkajšia tienenie montované pod omietku montované zároveň s oknami. Elektrické ovládanie tienenie možno ovládať potrebné z pohodlia vašej pohovky.