Domáce masky, ktoré zachráni naše vlasy

Vlasy sú bezpodmienečne pýcha každej ženy. Musíme o ne preto veľmi starať. Ženy si o ne starajú predovšetkým tak, že si kupujú najrôznejšie prírodnú kozmetiku na vlasy, používajú najrôznejšie vodičky a iné prípravky, ktoré majú pomáhať vlasom, aby zostali stále tak krásne a lesklé, ako ich majú v čase, kedy si vodičky kupujú. Prírodné šampóny zaručujú, že na vaše vlasy nepôjde žiadna chemikálie, preto sa rozhodnite kúpiť napríklad obľúbenú kozmetiku YVES ROCHER, ktorá je z osmadevadesáti percent prírodné. Ovšem prírodnú kozmetiku nájdete aj v iných značkách, toto bol len príklad.

Ženy sú zvyknuté si so svojimi vlasmi hrať. Väčšinou je žehlí, fénov, kulmují, ale pre ich vlasy to nie je práve to najlepšie, čo môžu urobiť. Po žehlení sa im vlasy štiepia a mnohokrát aj lámu. Po fénovaní im odumierajú zdravé vlasovej cibuľky a u kulmovanie sa dočkáte iba spálených vlasov. Ak teda po takejto dennú „starostlivosť“ o vlasy usilujete o skutočnú starostlivosť, ktorá vaše vlasy stopercentne zachráni, potom by ste sa mali obrátiť najmä na také prípravky, ktoré sú osvedčené. Ak však netúžite utrácať za také prípravky, siahnite po tom, čo máte doma, pretože práve z obyčajných surovín dokážete spláca zmes, ktorá je podľa žien oveľa účinnejší, než akákoľvek drahá mastička, vodička alebo iný prípravok, ktorý má zaručiť regeneráciu vlasov, avšak je to len plytvanie peniazmi.

Čo pomáha v boji proti lupinám?

Ak máte problémy s lupinami, postačí vám napríklad biely jogurt, ktorý zmiešate s lyžičkou medu a pred umytím vlasov ho zhruba na pätnásť minút aplikujete do vlasov (hlavne na vlasovú pokožku). Táto zmes vám pomôže vyčistiť pokožku, vyrovná hladinu pH a riadne vám vaše vlasy dehydratuje.

Čo pomáha pre suché vlasy?

V tomto prípade pomáha zábal z avokáda, ktoré je hotový zázrak tejto planéty. Avokádo nielen pomáha pri chudnutí, ale je fantastické práve aj pre vlasy, najmä pre tých suché. Pokiaľ k nemu pridáte trochu medu a lyžičku mandľového oleja a necháte vo vlasoch pätnásť až dvadsať minút pôsobiť, stretnete sa po umytí nielen s vláčnymi vlasmi, ale predovšetkým aj s lesklými vlasmi.