Čo stojí za stále mastnými vlasmi?

Máte problém s neustále mastnými vlasmi? Cítite sa kvôli mastným vlasom nepríjemne a máte pocit, že práve ony sú dôvodom toho, prečo sa na vás neustále niekto pozerá? Vlasy sú pomerne chúlostivým témou, rad žien o ne stará ako o dieťa. Bohužiaľ niektoré sa nepýši zrovna krásnymi a pekne vyzerajúcimi vlasy, skôr je trápi mastnota, ktorá snáď z ich vlasov neopadáva ani po dôkladnom umytí. V prípade, že vás práve mastné vlasy sužujú a trápi, ponúka sa otázka, čo za nimi stojí. Pravdepodobne sa dopúšťate niekoľkých chýb.

Až príliš často si vlasy umývate

Obrovským problémom je časté umývanie vlasov. Práve časté umývanie vlasov stojí za neustále mastnými vlasmi. Vlasy si nemusíte umývať každý deň, to naozaj nemáte potrebné. Stačí si ich umývať každý druhý deň alebo raz za dva dni. Každý kaderník vám túto informáciu potvrdí. Práve kaderníci tiež odporúčajú umývať si vlasy menej často, pretože každodenným umývaním sa mastnoty naozaj nezbavíte, ale práve naopak – mastnota sa bude vlasov držať ešte viac a pokožka bude mastnotu produkovať viac než predtým.

Siahate si často do vlasov

Áno, niektoré ženy majú rady, keď si môžu prakticky neustále do vlasov siahať alebo keď si ich môžu v jednom kuse česať. Lenže ani toto neprospieva našim vlasom a aj toto je dôvodom, prečo vás mastnota neopúšťa. Pri kefovanie alebo sahana si do vlasov dochádza k prenosu mastnoty z prstov na vlasy. V prípade kefy dochádza k produkcii prirodzených olejov a vlasy sa tým pádom začínajú zase o to viac mastiť.

Umývate si vlasy horúcou vodou

Aj keď je horúca voda veľmi príjemná, vlasom práve dvakrát nesvedčí. Vlasy by sa nikdy nemali oplachovať alebo umývať horúcou vodou, ďaleko lepšie je voda studená. Vyvarujete sa tým pádom príliš suchej pokožke a nadprodukciu prirodzených olejov, ktoré stoja za mastnými vlasmi. Navyše sa týmto štýlom môžete začať otužovať a upevniť tak svoj imunitný systém.