Cesnak ako prírodné antibiotikum – prečo sa mu hovorí všeliek?

Na svojej záhradke si môžeme vypestovať snáď všetko – chce to len vedieť, čo nám môže pomôcť do budúcnosti. Ak treba chceme schudnúť, potom by sme na našu záhradu mohli zasadiť mrkva, ktorá je unikátna najmä v tom, že nám dodáva pocit sýtosti a my tak nemáme potrebu sa prejedať alebo si nakladať ďalšie porcie. Keď mu chceme byť zdraví, potom na svoju záhradu zasadzujeme napríklad brokolicu, ktorá je síce neobľúbená, napriek tomu je svojou zdravost neprekonateľná. Škoda, že ju nejeme viac. Naše telo by nám následne poďakovalo.

Keď mu máme napríklad malú záhradu, mohli by sme sa zamerať na pestovanie iba tých druhov, ktoré naozaj stoja za to. Keď mu teda chceme byť nielen hubenie, ale tiež aj zdravie, potom by sme sa mali rozhodnúť pre pestovanie cesnaku. Nie nadarmo sa mu totiž hovorí všeliek. Jedná sa o prírodné antibiotikum, ktoré nám pomáha nielen pri nachladnutí, teda pri nádche, kašlem a horúčke, ale aj pri iných chorobách, ktoré sú oveľa zákernejší a nebezpečnejší.

• Chráni proti kožným infekciám

Cesnak je všeliekom rozhodne právom. Medzi jeho účinky patrí napríklad to, že nám pomáha proti kožným infekciám. Medzi ne sa radí napríklad pásový opar alebo napríklad mykóza nôh. Ocenia ho však aj tí, ktorí majú problém s rastom nechtov alebo vlasov, pretože aj tu sú priaznivé podmienky.

• Dokonale znižuje krvný tlak

Cesnak tiež znižuje krvný tlak. Okrem iného však krv tiež dostatočne rečou, preto sa ľahko vyvarujete chorobám, ktoré sú s krvou spojené. Jedná sa predovšetkým o bolesti nôh spojené s kŕčovými žilami alebo s cievnymi zápaly.

• Chráni srdce a bráni proti infarktu

Čo je však najdôležitejšie, je to, že cesnak chráni srdce. Úspešne bojuje proti srdcovému infarktu, ďalej tiež proti ateroskleróze. Cievy vekom strácajú aj flexibilitu, avšak aj toto cesnak ľahko zachráni. Okrem iného chránia naše srdce aj tým, že úspešne znižuje cholesterol v tele.