Čertov pazúr ako známa/neznáma liečivá rastlina. Poznáte jej účinky?

Liečivé rastliny rastú hojne po celom svete. Zatiaľ čo niektoré sú medzi ľuďmi známe, iné sú skôr záhadou. Do druhej skupiny rastlín patrí liečivá rastlina s názvom čertov pazúr, ktorá je známa aj ako čertov pazúr alebo čertov pazúr. Neuvidíte ho v českých kotlinách, ale skôr na juhu Afriky, kde rastie svojvoľne.

Čertov pazúr je veľmi pôvabná rastlina, ktorá vás zaujme na prvý pohľad. Má sýto ružové až fialové kvety a zaujímavo tvarované plody, ktoré sa vyznačujú ostrými pazúrmi (pripomínajúcimi malé čertove pazúry).

Liečivé vlastnosti známe po stáročia

Ak na potulkách po Afrike uvidíte takúto rastlinu, vezmite si ju domov. Má neobvyklé liečivé vlastnosti, ktoré sú známe najmä domorodým kmeňom už po stáročia. Najmä Pygmejovia využívajú jej výhody, ktoré zahŕňajú úľavu od bolesti kĺbov a šliach a bolesti pohybového aparátu vo všeobecnosti. Zoznam zdravotných výhod zahŕňa aj pomoc pri dne, reumatoidnej artritíde a osteoartritíde.

V Európe len od konca minulého storočia

Hoci sa účinky tejto byliny využívali v Afrike už mnoho rokov, do Európy sa tento zázrak dostal až o niekoľko tisícročí neskôr. Prínosy čierneho pazúra sa využívajú až od minulého storočia, keď sa zistilo, že tento prírodný liek zmierňuje bolesti chrbta, ako aj rôzne ochorenia pohybového aparátu. Táto exotická liečivá rastlina preukázateľne zlepšuje celkovú pohyblivosť človeka (zabraňuje totiž ukladaniu škodlivých látok v kĺbových puzdrách).

Ako čaj a tinktúra

Vďaka objavenému liečebnému poslaniu, ktoré diabolský pazúr má, je k dispozícii v mnohých rôznych verziách. Môžete si ho kúpiť ako čaj, tinktúru alebo prášok, ktorý stačí rozpustiť vo vode.

Pri jeho užívaní sa nesmie prekročiť odporúčaná denná dávka a dĺžka užívania. Zvyčajne sa stanovuje na tri mesiace.