Efektívne tipy proti vráskam, ktoré sa oplatí aplikovať v praxi

Starnutie – fáza života, ktorá je, žiaľ, nevyhnutná. Ak sa jej chcete vyhnúť, najlepšie je staviť na elixír mladosti – hoci ani ten ju nedokáže zastaviť, iba zmierniť jej príznaky. Je plný hydrolyzovaného kolagénu, ktorý obnovuje pružnosť a stratenú elasticitu pleti a pokožky. Okrem užívania kolagénového doplnku stojí za to spomenúť niekoľko tipov alebo návykov, ktoré sa oplatí zaviesť do praxe.

Žiadne ponocovanie

Vedeli ste, že to, kedy ideme spať, ovplyvňuje aj našu pleť? Tretinu života strávime spánkom, a nie náhodou. V tomto období prebieha celková regenerácia organizmu, ako aj regenerácia našej pokožky. Ak jej venujete pekných sedem hodín, vaša pleť bude vyzerať oddýchnutejšie, budete menej vystresovaní a spomalí sa tvorba vrások či šedín. Tí, ktorí považujú spánok za stratu času, a preto si ho veľa nedoprajú, si škodia na všetkých frontoch.

Zelenina pomáha

Nie nadarmo sa hovorí, že by sme mali do svojho jedálnička zaradiť viac zeleniny. V skutočnosti je to práve zelenina, ktorá pomáha nielen nášmu zdraviu, ale predovšetkým našej pokožke. Je bohatý na antioxidanty, ktoré dokážu doslova napumpovať pleť a zbaviť ju akné alebo ju krásne hydratovať. Preto sa odporúča zaradiť ho do jedálnička aspoň trikrát denne. Vedľajším účinkom bude podpora úbytku hmotnosti.

Hydratácia

A keď už hovoríme o hydratácii, tá je nevyhnutná. Vrásky sa najčastejšie tvoria v dôsledku suchej pokožky, preto si do svojho denného programu zaraďte túto položku: Mazanie, mazanie, mazanie! Odporúčame hydratovať pokožku nielen zvonka, ale aj zvnútra. Preto okrem mastí dodržiavajte aj pitný režim, ktorý je pre úspech rovnako dôležitý ako vyššie uvedené krémy.

Boj proti suchým miestam

Ak sa vám na tvári objavia suché miesta, použite vazelínu. So suchými škvrnami musíte začať bojovať čo najskôr. Či už vás trápia popraskané pery alebo suché lakte, naneste si na tieto ideálne miesta na vrásky a počkajte, kým sa vstrebe.