Tipy a rady, ako na bolesť chrbta

Športujete alebo len máte zlú matrac? Bolieť chrbát môžu tak zo zle vykonávaného športu, tak zo zlej matraca, ktorá nám chrbát rozbolaví počas noci. Samozrejme príčina bolesti chrbta môže byť úplne iná, človek väčšinou vie, prečo chrbát na daný deň cíti viac než obvykle. Ak vás chrbát bolí tak, že ani nemôžete zaspať, vedzte, že v tom nie ste sami. Na svete je v daný okamih oveľa viac ľudí, ktorí sa potrebujú bolesti chrbta zbaviť. Našťastie vieme, ako sa nepríjemné bolesti zbaviť takmer ihneď.

Keďže vieme, ako môže byť bolesť chrbta nepríjemná, rozhodli sme sa vám poradiť, ako s bolesťou chrbta zatočiť. Predsa len bolesť chrbta je jedným z najčastejších zdravotných problémov, ktorý nás sužuje. Poďme si teda povedať, čo zaručene pomáha.

Prestaňte spať na bruchu

Aj keď si mnohí ľudia myslia, že spaním na bruchu predídu bolesti chrbta, pletú sa. Naopak si bolesť chrbta priženú. Ideálne je spať na boku s vankúšom medzi kolenami, prípadne sa odporúča spať na chrbte s vankúšom pod kolenami.

Zmeňte matrac, prípadne vankúš

Ak poloha počas spánku nezahnal bolesť chrbta, skúste vymeniť matrac alebo vankúš. Často totiž problém je práve v tom. Síce neexistuje magická matrace alebo magický vankúš, u ktorých by bolo zaručené, že sa vám v budúcnosti bolesť chrbta vyhne, ale je možné nájsť si matrac, ktorá vašim chrbtu bude vyhovovať tak, že nebudú bolieť. Príliš vysoké vankúše a mäkký matrac – to sú hrozby, po ktorých chrbát bolí nesmierne.

Kontrolujte si to, ako sedíte alebo ako stojíte

Na bolesti chrbta sa podieľa aj to, ako sedíte alebo ako stojíte. Dbajte na to, aby ste nemali zlý postoj alebo zlý sed. Bolesť chrbta by vás totiž nemusela opustiť ani počas dňa. Hrbenia len prispieva k tomu, aby chrbát o sebe dávala po celý deň vedieť.

Bolesť chrbta môžu tiež zahnať rôzne náplasti, prípadne kapsaicinový krém.