Chcete vyzerať mladšie? Vymeňte v šatníku niektoré kúsky

Aj keď sa s obľubou hovorí, že vek je len číslo, niekedy neuškodí zaradiť do šatníka pár vecí, ktoré nám môžu opticky niekoľko rokov ubrať. Pokiaľ nosíte ten istý outfit už niekoľko rokov, možno vás zbytočne robí starší. Skúste si nájsť chvíľku a prehodnotiť svoju šatníkovú skriňu, vyradiť veci, ktoré už dávno vyšli z módy, a vyraziť na nákupy nového oblečenia.

Veľké oblečenie kilá neschová

Myslíte si, že v beztvarom a širokom saku sa stratí pár kíl navyše? Opak je pravdou, vyzeráte v ňom dosť možno väčšia, než v skutočnosti ste. Vymeňte ho preto radšej za kratšie sako s tvarovaným pásom, ktoré vašej postave zalichotí a budete v ňom vyzerať mladšie. A ak túžite po väčšej zmene, vyhoďte sako úplne a kúpte si módnu bundu bez goliera, blejzer alebo plátennú motorkársku bundu.

Nachádza sa vo vašom šatníku voľná blúza s veľkým kvetinovým vzorom? Radšej si ju schovajte na retro večierok, ale na každodenné nosenie zvoľte dobre sediace tričko v tlmených farbách. Výrazný vzor priťahuje až príliš pozornosti k zvršku namiesto k vašej osobe, a navyše vám zbytočne široký strih opticky pridáva na váhe.

Plisovanie nohaviciam (ani vám) nesvedčí

Možno máte zažité, že v plisovaných nohaviciach sa schová väčšie bruško. Bohužiaľ to nie je pravda, tieto nohavice v skutočnosti pristanú len veľmi malému množstvu žien. Radšej siahnite po čiernych nohaviciach s rovnými nohavicami, ktoré zalichotia každej postave a neuberú na profesionálnom ráze. Najčerstvejším trendom sú nohavice ku členkom, pokiaľ vám to ale nie je príjemné, pokojne zvoľte dlhšie nohavice.

Na dosiahnutie mladistvého vzhľadu nemusíte nosiť vysoké ihličkové podpätky, na druhú stranu široká ortopedická obuv, akokoľvek je pohodlná, vám dobrú službu tiež nepreukáže. Vyberte si radšej topánky na miernom podpätku alebo elegantné rovné topánky v čiernej alebo tmavo hnedej farbe. Bežecké tenisky si schovajte na šport, v dnešnej dobe zoženiete veľa pohodlných, a pritom elegantných alternatív. Tu naopak siahnite po bielej.