Babské rady pre pevné nechty bez záderov

Nechty sú ženská pýcha. Rad žien si na nechty naozaj dbá, pretože práve nechty sú dokonalou súčasťou outfitu. Vôbec nevyzerá dobre, keď majú ženy nesympatické polámané nechty, ktorých okolie je sužovaný nepríjemnými zádery, ktorými sa naozaj nechváli žiadna žena. Nechty by mali byť vždy dokonale upravené, žiadne ohryzené ani ošúchaný lak. Skrátka aj na nechty sa musí dbať, pretože práve nechty sú súčasťou každodenného looku žien, preto ich úprava je vážne nutnosťou. 

Niet sa čomu diviť, keď mnoho žien navštevuje najrôznejšie salóny krásy, kde si nechávajú robiť manikúru. Väčšinou však dbajú na dokonalú prírodnú manikúru, ktorá sa stala hlavne v súčasnej dobe naozaj obľúbenou. Medzi populárne však patrí aj gélová alebo akrylová manikúra, ktorú si tiež nechávajú ženy robiť v najrôznejších salónoch. Väčšinou však míňa nemiestne vysoké sumy za túto manikúru, pretože práve taká manikúra je veľmi pracná a vždy zaberie minimálne hodinu. 

Vďaka tomu, že ženy si väčšinou nechávajú nechty nalepovať, sa musíte sústrediť na to, aby vaše nechty boli naozaj zdravé. Pokiaľ po umelej manikúre nebudete chcieť ďalej pokračovať, bohužiaľ sa musíte zmieriť s tým, že nechty budú po odobratí plastu poškodené – budú sa lámať, nebudú vôbec pevné a mnohokrát sa vám budú dokonca aj krútiť. Na to však existuje niekoľko rád, ktoré pomáhajú na pevnosť, proti lámaniu a proti záderom. Nemusíte sa však báť, že by ste museli míňať hromadu peňazí, ale stačí len využiť to, čo máte doma. 

Vypočujte babské rady! 

Ak máte napríklad krehké nechty a niekedy sa vám stane, že nechty zmenili farbu, potom stačí vytvoriť zmes nastrúhané uhorky, šťavy z polovice citróna a polovicu nastrúhaného jablka. Všetko rozmixujte a do tejto zmesi namáčajte nechty zhruba dvadsať minút denne. Ak potrebujete nechty rýchlo a efektívne spevniť, potom to skúste s želatínou, ktorú klasicky pripravíte podľa návodu. Zhruba štvrť hodiny nechty do želatínovej zmesi namáčajte a potom len ruky osušte.